Polskie Radio
Section05
Rex Tillerson

Władimir Putin rozmawiał z Rexem Tillersonem

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, prezydent Rosji przyjął na Kremlu amerykańskiego sekretarza stanu. Szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przekazali Władimirowi Putinowi informację o prowadzonych dwustronnych rozmowach. Stosunki USA-Rosja komentował w audycji Świat w Powiększeniu Grzegorz Gromadzki, analityk spraw wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja USA Siergiej Ławrow Rex Tillerson Władimir Putin Grzegorz Gromadzki Syria broń chemiczna Ukraina

Rozmowa Tillerson-Ławrow o Syrii i odwetowym ataku USA

Rosji zależy, by nie dopuścić w Syrii do ryzyka dalszych działań, takich jak niedawny ostrzał rakietowy USA; uważa ona ten atak za niepokojący i sprzeczny z prawem - oświadczył Moskwie szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow na spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. USA przeprowadziło atak, po tym, jak wspierany przez Rosję Assad przeprowadził atak bronią chemiczną na niewinnych cywilów. Według mediów o ataku wiedziała też Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT USA Syria Rex Tillerson wojsko Stany Zjednoczone

G7 popiera USA ws. Syrii. Rosja czeka na wizytę Tillersona

Rosyjskie dzienniki stawiają tezę, ze sytuacja wokół wizyty sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Moskwie jest "nieokreślona". Tymczasem Waszyngton ostrzegł wspieranego przez Rosję Assada przed kolejnymi zbrodniczymi akcjami przeciw cywilom. "Zagazowanie dzieci albo użycie bomb kasetowych wobec niewinnych na pewno spotka się z odpowiedzią tego prezydenta" - ostrzegł rzecznik Białego Domu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT USA Syria Rex Tillerson wojsko

Rex Tillerson w Moskwie. "Widać, że atmosfera jest gęsta"

Ministrowie spraw zagranicznych grupy G7 poparli ostatnie działania Stanów Zjednoczonych w Syrii. Konflikt w tym kraju był głównym tematem szczytu G7. W spotkaniu bierze udział amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, który po jego zakończeniu udaje się do Moskwy. O wizycie mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Gwozdowska z tygodnika Wprost.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Rex Tillerson Waszyngton Moskwa Syria Rosja Baszar al-Assad Władimir Putin

USA: szef MSZ na szczycie anryterrorystycznym

Kilkudziesięciu ministrów spraw zagranicznych państw, biorących udział w walce z Państwem Islamskim, przybyło do Waszyngtonu. Właśnie rozpoczyna się tam kolejny szczyt globalnej koalicji antyterrorystycznej. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który wczoraj wieczorem przybył do amerykańskiej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone Rex Tillerson Witold Waszczykowski