Polskie Radio
Section05
Ostrava

Ostrawa: przyznano pierwsze Karty Polaka w Czechach

W Czechach po raz pierwszy przyznano Kartę Polaka. Dokument potwierdzający przynależność do narodu polskiego w poniedziałek w konsulacie generalnym RP w Ostrawie odebrało 13 Polaków żyjących w Republice Czeskiej. - Ten mały plastikowy prostokąt jest niebywałe trwałym ogniwem łączącym z Polską - mówiła konsul generalna Izabella Wołłejko-Chwastowicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Karta Polaka Ostrava Polacy za granicą

Anita Włodarczyk druga w Ostrawie. „Ciężko było się zmobilizować”

– W tym sezonie miałam swój cel, którym było mistrzostwo Europy. Został on zrealizowany i w sobotę trudno było zmotywować się w treningach i podczas startu – powiedziała Anita Włodarczyk. Polska młociarka podczas Lekkoatletycznego Pucharu Interkontynentalnego w Ostrawie zajęła drugie miejsce.W "Magazynie Sportowym" podzieliła się swoimi wrażeniami z kończącego sie sezonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut młotem Ostrava Polskie Radio 24

Colours of Ostrava 2017. Niebywałe koncerty w czeskiej hucie

Festiwali w Europie jest wiele, ale jeden z nich wyróżnia się nie tylko swoją nietypową lokalizacją, ale i mnogością wydarzeń, czy przede wszystkim - atmosferą. To Colours of Ostrava, który już po raz 15. odbędzie się tuż przy granicy z Polską. Ponad 20 scen ulokowanych w postindustrialnym kompleksie huty Dolne Witkowice i 350 różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych czeka tu na uczestników w dniach 19 -22 lipca.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Ostrava Czechy KULTURA