Polskie Radio
Section05
Stocznia Szczecińska

Co dalej z polskimi stoczniami?

Co z zapowiadanym restartem polskich stoczni? Pomóc miała im tzw. ustawa stoczniowa. Teraz bada ją Komisja Europejska. Na razie zgodziła się na wsparcie małych i średnich firm. Na ostateczne decyzje trzeba będzie poczekać jeszcze około roku. A jak dziś wygląda sytuacja na polskim wybrzeżu - sprawdzał Marcin Jagiełowicz.
Zobacz więcej na temat:  Morze Bałtyckie Stocznia Gdańska Stocznia Szczecińska Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Szczecin

Kulisy upadku Stoczni Szczecińskiej

W 1948 roku w Szczecinie powstała Stocznia Szczecińska im. Adolfa Warskiego. Po upadku PRL zakład przekształcono w Stocznię Szczecińską Porta Holding SA, a następnie w 2002 roku upaństwowiono. Już 7 lat później zarząd Stoczni Szczecińskiej Nowej zmuszony był rozpocząć proces likwidacji zakładu. O historii upadku w audycji Kulisy Spraw mówił Michał Matys, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szczecin Stocznia Szczecińska

Stocznie z szansę na rozwój. Przemysł wstaje z upadku?

Rozpoczyna się budowa nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jak podkreśla minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, kołobrzeski armator to jedno z najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju. Prom pasażersko-samochodowy będzie budowany przez szczecińską Morską Stocznię Remontową "Gryfia". Czy oznacza to odrodzenie polskiego przemysłu stoczniowego? Jaka była i jaka jest kondycja polskich stoczni?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stocznia Szczecińska Stocznia Gdańska przemysł GOSPODARKA Mateusz Morawiecki