Polskie Radio
Section05
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Studentka WUM niosła antysemicki transparent ma marszu w Warszawie? Jest oświadczenie uczelni

W niedzielę Warszawski Uniwersytet Medyczny, nawiązując do transparentu niesionego podczas propalestyńskiego marszu w Warszawie przez kobietę, która - według ustaleń mediów - jest studentką WUM, podkreślił, że "jednoznacznie potępia wszelkie przejawy nienawiści, w tym na tle narodowościowym i rasowym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Palestyna protest Izrael antysemityzm Warszawski Uniwersytet Medyczny WUM

Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej już otwarte. Nad czym pracują naukowcy z WUM?

Do tej pory były tylko trzy tak supernowoczesne laboratoria w Europie do badania struktury komórek: w Niemczech, Francji i Portugalii. Od kilku dni jest już czwarte - w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki niezwykle dokładnej analizie materiału biologicznego naukowcy będą mogli zastosować medycynę regeneracyjną, która naprawi to, co popsuło się w naszym organizmie.
Zobacz więcej na temat:  medycyna Warszawski Uniwersytet Medyczny Artur Wolski

Mama Ginekolog ma problemy. Lekarka celebrytka będzie się tłumaczyć przed NFZ

Mama Ginekolog, która występuje w mediach społecznościowych i ma prawie 1 mln obserwujących na Instagramie, będzie musiała się wytłumaczyć przed NFZ i Okręgową Izbą Lekarską. Influencerka sama sobie ściągnęła na głowę te kłopoty, mówiąc, że w gabinecie przyjmuje bliskich w wolnym czasie. Na co dzień Nicole Sochacki-Wójcicka związana jest z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie poza kolejnością zaszczepił się na COViD-19 ówczesny dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet Warszawski Uniwersytet Medyczny NFZ narodowy fundusz zdrowia zdrowie społeczeństwo

Pierwsze przeszczepy serca u młodych pacjentów w Warszawie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest drugim ośrodkiem w Polsce, gdzie przeszczepiane są serca u dzieci. - Kiedy obudziłem się po operacji, byłem już uspokojony - mówi szesnastoletni Michał. W ciągu miesiąca od uzyskania akredytacji warszawska placówka wykonała już dwie takie operacje.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Joanna Stankiewicz serce zdrowie dziecka Warszawa Warszawski Uniwersytet Medyczny WUM Mariusz Kuśmierczyk Zbigniew Gaciong Wojciech Lisik