Polskie Radio
Section05

Władimir Putin

Mundial jako narzędzie uprawiania polityki Kremla

Prezydent Władimir Putin stwierdził, że piłkarskie mistrzostwa świata mają dla Rosji duże znaczenie i podziękował FIFA, za to, że "jest wierna zasadzie, że sport jest poza polityką". W jaki sposób Moskwa wykorzystuje rolę gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej do kreowania swojego wizerunku i polityki? O tym w rozmowie Kamilem Basajem z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.  
Zobacz więcej na temat:  Rosja mundial 2018 PolskieRadio 24

Mundial w cieniu polityki. "Rosja ma mocną pozycję"

Obecny mundial budzi wiele emocji w kontekście działań Władimira Putina i Fedracji Rosyjskiej w ostatnich latach. Pomimo prowadzenia konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy oraz sankcji, które Zachód nałożył na Kreml, wygląda na to, że można bez problemu organizować tak wielkie wydarzenia sportowe. W Debacie Dnia rozmowa o mundialu w cieniu polityki. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Łukasz Kobeszko z Nowej Konfederacji i Paweł Krulikowski z reo.pl.
Zobacz więcej na temat:  mundial 2018 Rosja Polskie Radio 24

Sport a polityka. "Rosja ma wiele na sumieniu"

– Władimir Putin mundialem będzie próbował przykryć wiele niedoskonałości dzisiejszej Rosji – powiedziała w Debacie Dnia Agnieszka Burzyńska z "Faktu". W Moskwie, z udziałem m.in. prezydenta Rosji, odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mundial 2018 Adrian Stankowski Bogumił Łoziński mistrzostwa świata Rosja 2018 polityka

Ocieplenie na linii USA-Korea Płn. niekorzystne dla Rosji

– Rosja nie będzie z tego zadowolona – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Były wiceminister spraw zagranicznych w ten sposób odniósł się do spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szczyt w Singapurze Donald Trump Kim Dzong Un Maria Przełomiec Paweł Kowal Jarosław Guzy Rosja Kreml USA Korea Północna