Polskie Radio
Section05
Kazimierz Kik

"Młodzież emocjonalnie reaguje na sprawę aborcji". Prof. Kazimierz Kik o protestach po orzeczeniu TK

- Dzisiejsza młodzież reaguje bardzo zdecydowanie i emocjonalnie na sprawy takie, jak aborcja. (...) To się wszystko sumuje w tej chwili. Jeszcze nie wygasła frustracja na odcinku walki zwolenników LGBT z polityką rządową, a już pojawiła się druga - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach, komentując społeczne wystąpienia po orzeczeniu TK ws. tzw. aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Kazimierz Kik POLSKA społeczeństwo aborcja Trybunał Konstytucyjny protest demonstracje

"Brak stanowiska koncyliacyjnego". Prof. Kik o Zjednoczonej Prawicy

- Spodziewane wzmocnienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego było absolutnie przeciwstawne aspiracjom Lidera Solidarnej Polski w ramach Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do sytuacji w szeregach Zjednoczonej Prawicy odniósł się także prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Kazimierz Kik

Prof. Kik: dobrze, by następca Szumowskiego był wysoko notowany w partii

- Jeżeli następcą Łukasza Szumowskiego byłaby osoba o wiele wyżej notowana w kierownictwie partyjnym, na tyle ofensywna i wpływowa, że zdołałaby jednak zwiększyć wydatki, dotacje budżetowe na służbę zdrowia i jeszcze do tego miałaby talent do reorganizacji, to być może byłoby to korzystne - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Kazimierz Kik POLSKA polityka służba zdrowia Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

"Rząd trzeba uprościć". Prof. Kazimierz Kik o planach rekonstrukcji

- Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rząd RP PiS Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

"Rafał Trzaskowski chce zrobić krzywdę samorządowcom". Prof. Kazimierz Kik o wiecu w Gdyni

- Rafał Trzaskowski przegrał wybory. Nie może się z tym pogodzić i nie mogą pogodzić się z tym też jego zwolennicy. Przekształcą Polskę w targowisko, będą jeździć po Polsce i buntować przeciwko władzy różne podmioty polityczne i społeczne - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. - To swoista dywersja - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Kik polityka wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski