Polskie Radio
Section05
Wojsko Polskie

4 Dywizja Wojska Polskiego. Nowa jednostka polskiej armii

W Siedlcach stacjonują już oficerowie 4 Dywizji Wojska Polskiego. To nowa jednostka, a także jedno z największych wyzwań organizacyjnych i finansowych dla polskiej armii. O zadaniach, jakie zostały postawione przed związkiem taktycznym, mówił w audycji "Cafe Armia" gen. Jarosław Gromadziński, dowódca dywizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie armia Ministerstwo Obrony Narodowej

Ćwiczenia Anakonda-18. "Doskonalimy się we wspólnym działaniu"

- Każde przedsięwzięcie poligonowe kończy się wraz z momentem powrotu do garnizonu, obsłużenia sprzętu i osiągnięcia gotowości bojowej do kolejnych zadań - mówił w audycji "Cafe Armia" gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, odnosząc się do ćwiczeń Anakonda-18, w których wzieła udział polska armia wraz z wojskami sojuszniczymi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej ćwiczenia wojskowe

Anakonda-18. Co ćwiczy wojsko na największych manewrach?

Największe w tym roku ćwiczenia polskiego wojska - Anakonda18 - dobiegają końca. Szkolenie ogniowe na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończy część dynamiczną trwających od 8 listopada ćwiczeń. Działania żołnierzy na drawskim poligonie będą obserwować wojskowi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego: 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej ćwiczenia wojskowe