Polskie Radio
Section05
ARiMR

Ruszył nabór wniosków o dopłaty do materiału siewnego. W budżecie zarezerwowano na ten cel 75 mln zł

Od 25 maja do 25 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu wysokokwalifikowanego ziarna. Pomoc ma charakter de minimis w rolnictwie. Z dopłat skorzystać mogą producenci rolni, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo ARiMR dotacje społeczeństwo

Nawet 60 tys. zł na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. W ARiMR trwa nabór wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w "Restrukturyzację małych gospodarstw". - O wsparcie finansowe może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo GOSPODARKA ARiMR

Premie dla młodych rolników i pomoc w restrukturyzacji gospodarstwa. Wkrótce ruszy nabór wniosków

Od 31 marca br. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na restrukturyzację małych gospodarstw - poinformowała ARiMR. Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  ARiMR rolnictwo GOSPODARKA dopłaty bezpośrednie wieś rolnicy