Polskie Radio
Section05
afrykański pomór świń

Atak na Pawła Adamowicza. "To jest straszne wydarzenie"

- Ludzie, którzy mają jakieś swoje żale, racje, uzasadnione czy też nie, uważają, że mają prawo, aby swoje porachunki realizować zabijając innych (...) Tak być nie może - mówił na antenie radiowej Jedynki o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Paweł Adamowicz WOŚP atak na Pawła Adamowicza Katarzyna Gójska afrykański pomór świń zwierzęta zwierzęta leśne

TYLKO U NAS Odstrzał dzików. Wyjaśniamy, o co chodzi w tej sprawie

Dzik to zwierzę, o którym mówi się dziś najczęściej w Polsce. Powodem jest jego odstrzał – w mediach krąży wiadomość, że w ciągu tylko trzech styczniowych weekendów ma zostać zabitych nawet 200 tys. sztuk. – To nieprawda – oburzają się myśliwi i przypominają, że ta liczba odnosi się do całego sezonu, czyli okresu od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzik wirus afrykański pomór świń TYLKO U NAS

Henryk Kowalczyk: nigdy nie było nakazu strzelania do ciężarnych loch

- Locha to jest samica dzika, a nie, jak niektórzy myślą, samica dzika w stanie ciężarnym. Nigdy nie było nakazu strzelania do loch ciężarnych lub prowadzących warchlaki. Dziś ministerstwo wyda dodatkowe pismo w tej sprawie, żeby uspokajało w sposób absolutny - powiedział na antenie radiowej Jedynki minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  dzik Henryk Kowalczyk afrykański pomór świń ekosystem POLSKA zwierzęta zwierzęta leśne Katarzyna Gójska