Polskie Radio
Section05
aktywność fizyczna

Tylko u nas Polacy mistrzami świata w judo osób z zespołem Downa

– Ujęło nas to, że byliśmy traktowani jak wszyscy sportowcy. Flagi, oficjele wręczający medale, syn na najwyższym stopniu podium i Mazurek Dąbrowskiego to niezapomniane chwile. Sport to najważniejszy wątek związany z przyszłością mojego syna – mówił w Trójce Marek Miszkowski, ojciec Michała, złotego medalisty Mistrzostw Świata w judo osób z zespołem Downa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat zespół downa aktywność fizyczna hobby sportowcy

Pobiegnij i uczcij bohaterów. "Kryptonim Szare Szeregi" po raz drugi

Bieg to doskonała okazja, aby uczcić bohaterów. – Polska to jeden z niewielu krajów na świecie dotkniętych tak strasznymi wydarzeniami. Warto na chwilę się zatrzymać i wspomnieć tych młodych ludzi. Często rówieśników współczesnych siedemnastolatków, którzy są wolni i mogą robić różne rzeczy – mówi Zbigniew Rowiński z Grupy Edukacyjno-Historycznej "Szare Szeregi".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski bieganie aktywność fizyczna Trójka Igor Błachut Szare Szeregi STYL ŻYCIA wrzesień

Kultura fizyczna. Coś więcej niż lekcje WF

Z jednej strony interesuje ich zdrowy styl życia, z drugiej nie ćwiczą na lekcjach WF-u. - Młodzież się zmienia, tak jak zmienia się życie. Czy za tymi zmianami nadąża program nauczania wychowania fizycznego? Wydaje mi się, że nie do końca oferuje młodym to, czym naprawdę byliby zainteresowani - przekonuje ekspert ds. kultury fizycznej Mikołaj Lasek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA aktywność fizyczna szkoła edukacja Piotr Firan

Wakacje we wrześniu w Polsce? Sposoby na udany wypoczynek poza sezonem

Latem turystyczne miejscowości tętnią życiem, wielu turystów właśnie wtedy korzysta z upragnionego wypoczynku. Warto pamiętać, że również wczesną jesienią możemy wyjechać na udany urlop. - Polska ma ogromną ilość atrakcji, polecam szczególnie większe miasta, które ucierpiały z powodu braku turystów za granicą - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Adam Karpiński, ekspert rynku turystycznego. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska wypoczynek aktywność fizyczna urlop turystyka podróże Karkonosze