Polskie Radio
Section05
aktywność fizyczna

Jak zachęcić dzieci do regularnej aktywności fizycznej?

Poważnym problemem wśród dzieci jest ostatnio nie tylko ilość czasu spędzanego z urządzeniami elektronicznymi, ale również niedobory snu czy niedobory żywieniowe. W jaki sposób szukać efektywnego rozwiązania? - Głównym czynnikiem jest budowanie pozytywnej atmosfery związanej z aktywnością fizyczną - uważa dr Beata Wolska z gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna dzieci media społecznościowe

Wiosenne treningi. Jak ćwiczyć z głową i wrócić do formy po zimie?

Wiele osób pod koniec zimy stwierdza: "od jutra będę lepsza/szy i od wiosny zacznę ćwiczyć". Warto trzymać się tego postanowienia. Jak ćwiczyć z głową, aby nasze wiosenne treningi nie zakończyły się kontuzją? Maciej Walecki wraz z trenerką fitness Nicole Styk demonstrują, jak ćwiczyć z głową, by powrócić do formy (albo w ogóle ją zbudować) po zimie. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski aktywność fizyczna trening siłowy zdrowie siłownia wiosna społeczeństwo fitness

Premia za dojazd rowerem do pracy - czy takie rozwiązanie ma sens?

Dojeżdżanie do pracy rowerem ma wiele zalet - poza kwestiami zdrowotnymi, unikamy wydatków na benzynę, stania w korkach, a także nie musimy szukać miejsca parkingowego. Jak się okazuje, w niektórych miejscach można dzięki temu również zarobić. Premia za dojeżdżanie rowerem do pracy jest coraz częściej stosowana w różnych krajach, w tym Polsce. Czy taka forma benefitu ma sens?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn rower aktywność praca pracodawcy aktywność fizyczna

Aktywnie i oszczędnie. Jak przygotować rower do sezonu?

Za nami pierwsze ciepłe dni. Wraz z nadejściem wiosny na ulice wyjechali też pierwsi cykliści. Jak przygotować swój sprzęt na nadchodzący sezon?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower wiosna aktywność aktywność fizyczna oszczędzanie zdrowie