Polskie Radio
Section05
autostrada

Ekstradycja Sebastiana M. do Polski. Prokuratura: zatrzymano paszport, zakazano wyjazdu

Prokuratura Krajowa zwróciła się do władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich o szczegółowe informacje o toczącym się postępowaniu ekstradycyjnym Sebastiana M. Jest on podejrzewany o spowodowanie wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym. W zdarzeniu, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku na autostradzie A1 w województwie łódzkim, zginęła trzyosobowa rodzina.
Zobacz więcej na temat:  wypadek autostrada POLSKA drogi prokuratura

W środku Puszczy Amazońskiej powstanie autostrada? Brazylijski parlament uchwalił ustawę

Izba niższa brazylijskiego Kongresu przyjęła projekt ustawy, która bardzo upraszcza warunki wydawania pozwoleń na podejmowanie wielkich inwestycji na obszarach lasów deszczowych Amazonii, objętych ustawowo ochroną jako "płuca świata". Ustawę musi jeszcze uchwalić Senat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Południowa Brazylia infrastruktura Amazonia autostrada autostrady lasy deszczowe inwestycje drogi

Gierkówka. Bubel na zamówienie pierwszego sekretarza

47 lat temu Edward Gierek, Piotr Jaroszewicz i Wojciech Jaruzelski dokonali otwarcia świeżo ukończonej drogi Warszawa-Katowice, potocznie zwanej "gierkówką". Oficjalnie odtrąbiono wielki PRL-owski sukces, choć właściwie wszyscy byli świadomi, że słowo "sukces" niezupełnie pasowało.
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek PRL historia Polski historia PRL HISTORIA budownictwo autostrada a1 autostrada drogi infrastruktura komunikacja motoryzacja Warszawa Katowice Piotr Jaroszewicz Wojciech Jaruzelski wojsko budowa inwestycje Częstochowa

Piraci drogowi. Jazda z prędkością 250 km/h może doprowadzić do śmiertelnego wypadku

- Jeżeli ktoś modyfikuje samochód do 600 koni i pędzi 250 km/h, to musi liczyć się z tym, że zrobi komuś krzywdę. Półtorej, może dwie tony rozpędzonej stali jest jak pocisk. To jest nie do zatrzymania - mówi o piratach drogowych Marcin Koczyba z Polskiego Radia Kierowców. Jazda z taką prędkością w opinii ekspertów nie jest bezpieczna m.in. ze względu na brak umiejętności kierowców.
Zobacz więcej na temat:  piraci drogowi Marcin Koczyba Piotr Leńczowski wypadek autostrada

Punkty karne skasują się po roku. Wiceminister Weber: nie powinno to wpłynąć na większą liczbę wypadków

17 września wejdą w życie przepisy, które ponownie umożliwią kasowanie punktów karnych po roku. Przywrócone zostanie też szkolenie, dzięki któremu będzie można zredukować liczbę punktów. Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera, zmiany te nie powinny wpłynąć na zwiększenie liczby wypadków.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kodeks drogowy mandat ministerstwo infrastruktury wypadek autostrada infrastruktura

Nowy odcinek S7 już dostępny dla kierowców. Prezydent Andrzej Duda: to oszczędność czasu i wzrost bezpieczeństwa

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nowy odcinek trasy S7 to inwestycja, na którą Małopolska czekała od wielu lat. Otwarta 18-kilometrowa droga ekspresowa połączy granice województwa świętokrzyskiego z Miechowem w Małopolsce. Nowy odcinek przyspieszy podróż między Warszawą a Krakowem o 15 minut. Prezydent wyjaśniał, że takie inwestycje wpływają na wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent POLSKA kierowcy autostrada Kraków

Rozbudowa autostrady A2 między Łodzią i Warszawą. Podpisano umowę na projekt

Umowę na projekt rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowe pasy ruchu podpisał dzisiaj (30.08) wiceminister infrastruktury Rafał Weber, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski i przedstawiciel wykonawcy Grzegorz Wtykło z firmy Databout.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online drogi inwestycje infrastruktura kierowcy GDDKiA budowa autostrada a2 autostrada ministerstwo infrastruktury