Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo na drodze

"Ograniczniki prędkości nie rozwiążą problemu wypadków"

- Jeżeli zostałby wprowadzony ogranicznik prędkości do 150 km/h to najczęściej sprawdzałby się na autostradach, na których dopuszczalna prędkość wynosi do 140 km/h. Myślę, że urzędnicy z KE zapomnieli o tym, że na autostradach i tak notujemy najniższą liczbę wypadków drogowych - mówił w "Sygnałach dnia" ekspert ws. ruchu drogowego Marek Kąkolewski, odnosząc się do nowych propozycji KE, mających zmniejszyć śmiertelność w wypadkach drogowych.  
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski policja polska bezpieczeństwo na drodze

Długi weekend. Apel o bezpieczeństwo na drogach

W uroczystość Bożego Ciała policjanci apelują o czujność. Na głównych drogach w kraju panuje wzmożony ruch kierowców podróżujących do miejsc wypoczynku. W miastach z kolei należy zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu podczas tradycyjnych procesji Bożego Ciała. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Mariuszem Ciarką, rzecznikiem Komendanta Głównego Policji.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało drogi policja bezpieczeństwo na drodze

Polska - to nie jest bezpieczny kraj dla rowerzystów

Polska jest w czołówce najbardziej niebezpiecznych krajów w Unii Europejskiej dla rowerzystów. Na milion mieszkańców Polski ginie u nas aż 8 cyklistów. O tym, czy Polacy czują się na rowerach bezpiecznie i jak inni użytkownicy dróg traktują rowerzystów, mówili w audycji O Sobie Samych socjolog dr Michał Wanke (Uniwersytet Opolski), Marek Rokita (RowerTur) i aktywista rowerowy Michał Kalida.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rower bezpieczeństwo na drodze