Polskie Radio
Section05

biznes

Woda, wodór, węgiel - kolejne firmy dołączają do inicjatywy 3W. BGK: wspieramy świat nauki i biznesu

W ramach inicjatywy 3W - wsparcia rozwoju nowoczesnych technologii w obszarze wody, wodoru i węgla - pięć kolejnych polskich firm podpisało listy intencyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. "Nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują firmy, przybliżą Polskę do osiągnięcia lepszej, bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej gospodarki" - podkreślił BGK w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK wodór węgiel woda

Amerykański gigant chce zainwestować w Polsce. Zdecydowała doskonała lokalizacja naszego kraju

Wicepremier Piotr Gliński poinformował, że firma Dell, obecna w Polsce od 1992 roku, ma plany rozwinięcia biznesu w naszym kraju. Dotyczą one dwóch kierunków: centrum logistycznego i centrum innowacyjnego. - Współczesna gospodarka to przede wszystkim innowacja, od której zależy zdolność konkurencyjna gospodarek - podkreślił wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Piotr Gliński dell Ukraina uchodźcy polska pomoc praca GOSPODARKA

Kolejna odsłona współpracy gospodarczej z USA. Prezydent spotka się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

Prezydent Andrzej Duda spotka się w środę z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. - Rozmowa będzie dotyczyła polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej, w tym strategicznych zakupów dotyczących energii i uzbrojenia - powiedział szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda relacje polsko-amerykańskie USA inwestycje POLSKA polityka prezydent GOSPODARKA

Skokowy wzrost cen zbóż na rynkach. Ukraina jest ich znaczącym eksporterem

Wojsko ukraińskie zawiesiło operacje w portach po tym, jak siły rosyjskie zaatakowały kraj drogą lądową i morską. W czwartek doradca szefa sztabu prezydenta powiedział, że rosną obawy o przepływ dostaw z Ukrainy - jednego z największych eksporterów zbóż i nasion oleistych na świecie. Na rynkach ceny zbóż wystrzeliły.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie ropa naftowa ŚWIAT