Polskie Radio
Section05
informacja

ANALIZA Komercyjne loty w kosmos. Szykują się obniżki nieziemskich cen biletów

Japoński miliarder zaprasza ośmiu artystów, aby dołączyli do jego wyprawy na Księżyc. Zamierza wykorzystać rakietę Starship firmy SpaceX - jeden z pierwszych samolotów zaprojektowanych do komercyjnych podróży kosmicznych. Prezes SpaceX Elon Musk powiedział, że firma planuje uruchomić komercyjne loty Starship w 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja kosmos podróże

ANALIZA Krajowy Plan Odbudowy. Polska musi dobrze wykorzystać nadchodzące lata

Opracowywany przez rząd Krajowy Plan Odbudowy będzie przełomowym rozwiązaniem mającym na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią. Na inwestycje w kluczowe dla przyszłości Polski branże gospodarki będzie przeznaczonych łącznie ponad 58 mld euro w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy. Podobny plan musi przygotować każde państwo członkowskie UE i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja Rząd RP

ANALIZA Jak zarabia Google? Liczy się każde kliknięcie

Google - najbardziej popularna przeglądarka internetowa na świecie ułatwia od wielu lat życie całym rzeszom internautów. Trafne wyszukiwania, szybkie dostarczanie wyników, możliwość skonfigurowania zapytań oraz wiele innych narzędzi udostępnianych nam za darmo dodaje przeglądarce uroku. Cudowne rozwiązanie, które nic nie kosztuje. Ale przecież nic nie jest za darmo...
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja google wyszukiwarka

ANALIZA Samochody kolekcjonerskie. Ekskluzywne hobby czy droga do bogactwa?

Rynek klasycznych samochodów radził sobie lepiej niż kolekcje takie jak monety i znaczki w ciągu ostatniej dekady, a także pobił szeroki indeks giełdowy. Historic Automobile Group International (HAGI) śledzi rynek samochodów kolekcjonerskich za pomocą kilku indeksów. Jego najszerszym indeksem jest HAGI Top Index, który zawiera zabytkowe samochody kolekcjonerskie Porsche, Ferrari, Bugatti, Alfa Romeo i innych marek. Top Index wzrósł o 33,78 proc. w roku 2019 i o ponad 500 proc. w przeciągu poprzednich 10 lat. W tym samym okresie amerykański indeks S&P 500 wzrósł o 30,5 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja samochody inwestycje

ANALIZA Informacja zwrotna dla pracownika. Narzędzie dla osiągania lepszych wyników Twojego zespołu

Z reguły pracownik słyszący sformułowanie "informacja zwrotna" lub z angielskiego ''feedback'' nie przejawia zachwytu. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że w niektórych firmach ocena raz w roku jest jedyną okazją dla pracowników do otrzymania informacji zwrotnej. Bywa, że mało przychylnej. Często ogranicza się to do jednokierunkowej wymiany informacji od menedżerów do bezpośrednich podwładnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja firma

"Fakt podawany w określonej otoczce". Kuczyński o mechanizmach dezinformacji rosyjskiej

- Dezinformacja rosyjska na ogół działa tak, że jakiś fakt miał miejsce, ale jest podawany w określonej otoczce. Ma nawet 90 proc. prawdy, ale pozostałe 10 proc. zawiera tyle fałszu, aby konkretna grupa ludzi, społeczeństwo czy kraj poddało się naszym wpływom i oddziaływaniom - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk, dziennikarz i autor książek o Władimirze Putinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Rosja dezinformacja polityka cyberbezpieczeństwo informacja Rafał Dudkiewicz