Polskie Radio
Section05
dwójka poleca koncerty

Zuzanna Szambelan i Jerzy Chwastyk zapraszają na "Miejscówkę z Dwójką"

- Był to pomysł mojego przyjaciela, nauczyciela techniki i skrzypka (...). Od początku byłem zafascynowany tą myślą, uważam, że jest to bardzo liryczny i bardzo intymny cykl pieśni i gitara może bardzo pięknie oddać rolę akompaniamentu - mówił gitarzysta Jerzy Chwastyk, zapraszając na kolejny koncert z cyklu "Miejscówka z Dwójką", w trakcie którego zabrzmi cykl "Dichterliebe" Roberta Schumana w transkrypcji na wiolonczelę i gitarę.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Robert Schumann Dwójka gitara wiolonczela poezja recytacja wiersze Jerzy Schejbal

Laboratorium z "Modern Pentathlon" w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

– Zapraszamy Państwa na specjalny koncert Laboratorium, w którym zagramy na żywo naszą pierwszą analogową płytę "Modern Pentathlon". Pamiętajcie – ten koncert jest 3 września z cyklu Jazz.PL - zapowiadali Marek Stryszowski i Janusz Grzywacz, którzy zagrali utwory z albumu sprzed 45 lat. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Dwójka

Marta Zalewska Orchestra w hołdzie Dżamblom [ZOBACZ WIDEO]

Marta Zalewska wraz ze swoim dziesięcioosobowym zespołem przypomniała utwory z albumu "Wołanie o słońce nad światem" legendarnej grupy Dżamble! W tym roku mija 50 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli. Koncert odbywał się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert można było oglądać na antenie Dwójki, a także - w formie transmisji wideo - w internecie. Zapraszamy do oglądania. 
Zobacz więcej na temat:  Marta Zalewska Jazz Dwójka