Polskie Radio
Section05
Ewa Puszczyńska

Oscary 2024. "Strefa interesów" – oscarowa przestroga dla współczesnego świata

– To jest bardzo współczesny film, który mówi nie tylko o Holokauście. To jest lustro postawione przed nami, żebyśmy się przyjrzeli sobie i temu, co jest w nas – mówi producentka Ewa Puszczyńska. Kręcona w Muzeum Obozu Auschwitz-Birkenau i jego bezpośrednim sąsiedztwie "Strefa interesów" zdobyła Oscary w dwóch kategoriach: "Najlepszy film międzynarodowy" i "Najlepszy dźwięk".
Zobacz więcej na temat:  Oscary 2024 Trójka Radosław Nałęcz Ryszard Jaźwiński Łukasz Żal Ewa Puszczyńska FILM KULTURA

Oscary - "Oppenheimer" przegrał starcie z polską koprodukcją

- Wieczór w Dolby Theatre w Hollywood zdominowały dwa obrazy: "Oppenheimer" - 7 Oscarów - i "Biedne istoty" - 4.  Najważniejsze statuetki dla "Oppenheimera" to najlepszy film, reżyseria, aktor pierwszo- i drugoplanowy - mówił w "Poranku Dwójki" korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski, który obserwował 96. galę Oscarów. Polsko-brytyjsko-amerykańska koprodukcja "Strefa interesów" zdobyła dwie nagrody (najlepszy film międzynarodowy i dźwięk).
Zobacz więcej na temat:  Oscary 2024 Jan Pachlowski Aldona Łaniewska-Wołłk Christopher Nolan Cillian Murphy Ewa Puszczyńska Jonathan Glazer Dwójka kino FILM KULTURA aktorzy Robert Downey Junior Robert Oppenheimer Oscary

"Strefa interesów" z pięcioma nominacjami do Oscarów. Producentka filmu w Jedynce: to sukces nas wszystkich

Brytyjsko-polsko-amerykańska koprodukcja "Strefa interesów" w reżyserii Jonathana Glazera powalczy o Oscara w pięciu kategoriach. Zdjęcia do filmu stworzył Łukasz Żal, a jedną z producentek jest Ewa Puszczyńska. - To bardzo współczesny film, który tak naprawdę mówi o nas - uważa Ewa Puszczyńska, która gościła w "Magazynie bardzo filmowym". 
Zobacz więcej na temat:  Ewa Puszczyńska II wojna światowa Oscary 2024 Rudolf Hoess Martyna Podolska

Producentka nominowanego do Oscara filmu "Strefa interesów": mam szczęście do twórców, z którymi pracuję

Ewa Puszczyńska jest polską producentką filmową, członkinią akademii filmowych - polskiej, europejskiej i amerykańskiej. Produkowała takie filmy jak "Ida", "Zimna wojna" czy "Głupcy". Najnowszy - "Strefa interesów" - nominowany jest do Oscara w pięciu kategoriach. - Mam szczęście do twórców, z którymi pracuję - przekonuje producentka w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Ewa Puszczyńska film polski Oscary 2024 kino Martyna Podolska KULTURA

Creative Maker i Post Production Supervisor - nowe kierunki na katowickiej ASP

W Katowicach ruszają studia dla osób, które wiążą swoją przyszłość z reklamą i produkcją filmową. Katowicka ASP otwiera nowe kierunki Creative Maker i Post Production Supervisor. - Chcemy uczyć tego, na czym się znamy i to jest dla nas najważniejsze - mówi w Czwórce Mirosław Rusecki, rzecznik ASP Katowice. - Na kreatywności i na produkcji filmowej znamy się dość dobrze.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo Katowice Akademia Sztuk Pięknych studia podyplomowe FILM agencja reklamowa produkcja filmowa Ewa Puszczyńska netflix