Polskie Radio
Section05
fotowoltanika

Program Mój Prąd się rozwija. Od przyszłego roku obejmie też spółdzielnie mieszkaniowe

Władze mówią o sukcesie programu Mój Prąd, który ma wspierać rozwój energetyki prosumenckiej. Tymczasem, jak informuje Portal Samorządowy, są już plany jego rozszerzenia. Obecnie ze wsparcia na budowę instalacji mogą korzystać osoby fizyczne, ale od przyszłego roku powstanie analogiczny program, skierowany do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Zobacz więcej na temat:  energetyka fotowoltanika zmiany 2020

M. Wadowski: rośnie opłacalność inwestycji w zieloną energię

- W zakresie zmian, które planujemy w najbliższym czasie przetestować, zakładamy większe zaangażowanie w energetykę zieloną i jednocześnie poszukiwanie partnerów dla naszych aktywów konwencjonalnych - powiedział na antenie radiowej Jedynki Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansów zarządu Grupy Tauron. 
Zobacz więcej na temat:  energetyka energia odnawialna Piotr Gociek ceny środowisko inwestycje fotowoltanika POLSKA

Mój Prąd. Wkrótce szansa na dofinansowanie fotowoltaiki

Dokładnie za tydzień, 30 sierpnia, ruszy nabór wniosków do programu "Mój Prąd". W jego ramach będzie można otrzymać do 5 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne. Głównymi celami programu są zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym i zachęcenie Polaków do energetyki prosumenckiej, co daje szanse na niższe rachunki za prąd - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Zobacz więcej na temat:  energetyka fotowoltanika

Premier: farmy wiatrowe na Bałtyku szansą dla polskiej energetyki

- Dokonujemy głębokiej transformacji energetycznej, zmniejszamy uzależnienie od węgla, ale to wszystko musi się odbywać w tempie, które jest dla Polski odpowiednie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". Zapewnił, że władze są zdeterminowane, by rozwijać OZE i przyjazną środowisku energetykę. Wskazywał, że jednym z pomysłów jest np. budowanie farm wiatrowych na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki energetyka fotowoltanika OZE

„Niedługo domowa elektrownia nie będzie nikogo dziwiła”

Coraz więcej Polaków stosuje rozwiązania ekologiczne w swoich domach, kamienicach czy zakładach pracy. Jednym z takich rozwiązań jest elektrownia ekologiczna, która pomaga w uzyskaniu energii i jednocześnie chroni środowisko. O tym, czy warto inwestować we własne, ekologiczne elektrownie, ile to kosztuje i po jakim czasie ich koszt się zwraca, mówiła w audycji O Sobie Samych Ilona Jędrasik z Client Earth - Prawnicy dla ziemi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 fotowoltanika energia odnawialna ekologia OZE