Polskie Radio
Section05
Jaworzno

Tauron modernizuje Elektrownię Jaworzno. Blok węglowy będzie lepiej współpracował ze źródłami OZE

Dobiegła końca modernizacja 200 MW bloku energetycznego na węgiel w Elektrowni Jaworzno w ramach programu Bloki 200+. Jednostka zyskała m.in. większą elastyczność pracy dla lepszej współpracy z OZE. Jak podkreślił Tauron, blok nr 6 elektrowni Jaworzno III został dostosowany do reżimu pracy uwzględniającego zwiększoną zmienność obciążenia oraz dużą liczbę odstawień i uruchomień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna OZE Tauron Polska Energia Jaworzno bezpieczeństwo energetyczne

"Kłamstwo wpisane w program". Związkowcy przerwali konferencję PO

- Macie kłamstwo wpisane w program -  krzyczeli związkowcy w trakcie konferencji polityków Platformy Obywatelskiej w Jaworznie. W czasie, gdy jeden z posłów próbował tłumaczyć, co jest przyczyną wysokich cen energii, protestujący związkowiec zarzucił mu szczucie ludzi między sobą i niesłuszne wskazywanie przyczyn drożyzny - o czym możemy przeczytać na stronach portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PO energia PiS Jaworzno

Zamiana gruntów leśnych. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę o pozyskaniu gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli. Chodzi o umożliwienie budowy fabryki polskich samochodów elektrycznych w Jaworznie na poprzemysłowych gruntach znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe prezydent Andrzej Duda fabryka ustawa Stalowa Wola Jaworzno podkarpackie praca GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje

Po pijaku i bez prawa jazdy – wypadek motocyklisty w Jaworznie

Funkcjonariusze KPP w Jaworznie zostali wezwani do wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i jest pijany. Grozi mu więzienie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio wypadek regiony prawo służby i bezpieczeństwo policja policja polska Jaworzno dolnośląskie drogi bezpieczeństwo

Już w 2024 roku powstanie pierwszy polski samochód elektryczny

W pierwszej połowie 2021 roku w Jaworznie rozpocznie się budowa fabryki, w której produkowane będą polskie samochody elektryczne Izera. Wiadomo już, że pracę w nowym zakładzie znajdzie kilkanaście tysięcy osób. - Izera to będzie dobrej jakości samochód, który w niczym nie będzie odbiegał od samochodów konkurencji - mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne elektromobilność Karolina Rożej Jaworzno