Polskie Radio
Section05
Grzegorz Damięcki

Instrukcja obsługi serca w warszawskim teatrze Ateneum

– Próbujemy opowiadać o tym, że ludzie, pomimo posiadania różnych komunikatorów, nie potrafią się ze sobą komunikować – mówił w Trójce Grzegorz Damięcki, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu "Wzrusz moje serce", wystawianym w warszawskim teatrze Ateneum. – Ta sztuka jest taką instrukcją obsługi własnego serca – dodał aktor.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka TEATR KULTURA Grzegorz Damięcki

Maria Szabłowska z tytułem Mistrza Mowy Polskiej

Dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia, Maria Szabłowska otrzymała zaszczytny tytuł "Mistrza Mowy Polskiej". Jak co roku wyboru Mistrza dokonuje szerokie grono ekspertów z dziedziny językoznawstwa. Równorzędnie, decyzją jury, tytuł ten również otrzymali aktorzy filmowi i teatralni - Stanisław Brejdygant oraz Grzegorz Damięcki.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Polskie Radio Grzegorz Damięcki Stanisław Brejdygant Poznań Mistrz Mowy Polskiej Radosław Kotarski

Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych m.in. Maria Szabłowska

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Mowy Polskiej? Wśród dziesięciu osób nominowanych do nagrody znalazła się m.in. Maria Szabłowska, dziennikarka Polskiego Radia. O nagrodę ubiega się też pianista jazzowy Leszek Możdżer. - Już po raz 22 będziemy wybierać najlepszych mówców - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kossakowski, dyrektor konkursu Mistrz Mowy Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Maria Szabłowska Leszek Możdżer Stanisław Brejdygant Grzegorz Damięcki Andrzej Ferenc Karolina Lewicka Mariusz Szczygieł Poznań

Irena Laskowska. Legenda filmu i teatru, która zaczynała w cyrku

- Jako mała dziewczynka występowała w przedwojennym cyrku objazdowym u Sióstr Watras. Była wystrzeliwana z armaty i to był sceniczny debiut Ireny. Po występie publiczność rzucała w nią pomarańczami. Był to rarytas, więc ona później zabierała te pomarańcze ze sobą - mówili w Dwójce Dominika Laskowska, bratanica zmarłej w grudniu 2019 roku wybitnej aktorki, oraz jej mąż Grzegorz Damięcki.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy Małgorzata Szymankiewicz Grzegorz Damięcki