Polskie Radio
Section05
hulajnoga

UTO, czyli urządzenia transportu osobistego. Jak z nich bezpiecznie korzystać?

Choć skrót UTO nie musi być powszechnie znany, zaliczane do tej grupy pojazdy są coraz powszechniejsze. To m.in. elektryczne deskorolki, monocykle i hulajnogi - zarówno prywatne, jak i udostępniane przez prywatne firmy sharingowe. Jazda na nich może ekscytować, ale należy przy tym pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Przypomina o nich m.in. Stowarzyszenie Użytkowników Urządzeń Transportu Osobistego, które na początku czerwca przeprowadzi również II Mistrzostwa Polski UTO.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz hulajnogi hulajnogi elektryczne urządzenia transportu osobistego bezpieczeństwo na drodze

Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. "Piesi popełniają liczne błędy"

O ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego apelują policjanci do pieszych i kierujących hulajnogami, rowerami oraz motocyklami. To właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych - mówi komisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online wypadek motocykl piesi policja ruch drogowy bezpieczeństwo na drodze lubelskie

Przyszłość hulajnóg elektrycznych. Czy pojazdy znajdą się w odwrocie?

Na ulicach miast znajdziemy mniej hulajnóg elektrycznych niż rok temu. Jesienią ubiegłego roku liczba tych pojazdów zmalała o 1 proc. Nie jest to duża zmiana, ale pokazuje pewną tendencję. Niedawno usługa obchodziła pięciolecie dostępności w Polsce. Tymczasem eksperci oceniają, że wciąż są potrzebne zmiany w jej sposobie funkcjonowania.
Zobacz więcej na temat:  hulajnogi elektryczne elektryczne hulajnogi Radio kierowców radio kierowców online ruch drogowy

Przyszłość hulajnóg elektrycznych. Czy e-pojazdy znajdą się w odwrocie?

Na ulicach miast znajdziemy mniej hulajnóg elektrycznych niż rok temu. Jesienią ubiegłego roku liczba tych pojazdów zmalała o 1 proc. Nie jest to duża zmiana, ale pokazuje pewną tendencję. Niedawno usługa obchodziła pięciolecie dostępności w Polsce. Tymczasem eksperci oceniają, że wciąż są potrzebne zmiany w jej sposobie funkcjonowania.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Aleksandra Dobieszewska hulajnogi elektryczne elektryczne hulajnogi

Mandat za przejazd po przejściu dla pieszych? Nowe uprawnienia dla straży miejskiej

Niedługo strażnicy miejscy i gminni uzyskają nowe uprawnienia. Od końca października funkcjonariusze będą mogli wystawić mandat za jazdę rowerem albo hulajnogą elektryczną po drodze tylko dla pieszych. Dostaną też możliwość karania za poruszanie się tymi pojazdami bez uprawnień. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kamil Pawlikowski Radosław Nałęcz straż miejska prawo rower hulajnogi hulajnogi elektryczne bezpieczeństwo na drodze

Elektryczna Honda za mniej niż 1000 dolarów

Oczywiście nie chodzi o samochód, ale o kompaktowy pojazd, który w sprawny sposób pozwoli pokonać ciasne ulice miast, nie zważając na korki. Jest tanio i przede wszystkim ekologicznie! 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność honda hulajnogi skuter skuter elektryczny

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla elektrycznych hulajnóg? Tak będzie w Czechach, może być i w Polsce

Wózki golfowe, segwaye, a przede wszystkim hulajnogi elektryczne, będą musiały być objęte obowiązkowym OC – tak zadecydował rząd Czech. To kolejny kraj, który wprowadza takie przepisy, a nad podobnymi pracuje również polski rząd. A wszystko to dlatego, iż kierowcy przede wszystkim hulajnóg nie rozumieją, że mimo niewielkich gabarytów ich pojazdy mogą stanowić spore zagrożenie zarówno w ruchu, jak i w bezruchu – porzucone na środku chodnika.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA miasto zagrożenie ubezpieczenie Kraków Czechy Józef Niewiarowski Piotr Łodej Trójka

Zakopane: Hulajnogowy problem na ulicach - pojazdy będą usuwane

Na zakopiańskich ulicach od początku wakacji przybyło elektrycznych hulajnóg do wypożyczenia. Pojazdy niejednokrotnie blokują swobodne przejście, a z dużym problemem borykają się niepełnosprawni oraz spacerujący z dziecięcymi wózkami. Straż miejska zapowiada zbieranie problematycznych dwukołowców.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 hulajnogi pojazdy elektryczne elektromobilność miasto

Hulajnogi, rolki, deskorolki – coraz większy problem w miastach. Jak go rozwiązać?

Hulajnogi, rolki, deskorolki to tani, szybki i ekologiczny sposób poruszania się po zatłoczonych miastach. Ale zarazem coraz bardziej problematyczny, gdyż ich użytkownicy coraz częściej wymykają się spod jakiejkolwiek kontroli: nie przestrzegają przepisów, jeżdżą zbyt szybko po chodnikach, porzucają hulajnogi gdzie popadnie. Władze niektórych polskich miast zastanawiają się nad wprowadzeniem poważnych ograniczeń.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA miasto piesi Łódź Kraków Damian Grosicki Radosław Nałęcz Trójka