Polskie Radio
Section05
imigracja

Małgorzata Bonikowska: Polska powinna zastosować się do prawa unijnego

- Z punktu widzenia czysto prawnego Polska i Węgry powinny zastosować się do tego aktu prawnego, a jednocześnie tak go wdrażać, by zminimalizować negatywne dla bezpieczeństwa konsekwencje - powiedziała w PR24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, odnosząc się do opinii rzecznik Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w sprawie nieprzyjęcia przez nasz kraj uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  imigracja imigranci w Europie Trybunał Sprawiedliwości UE

"Promocja mafii handlarzy ludźmi". M. Woś o rezolucji PE

– Wszyscy jesteśmy za tym, by ratować ludzkie życie, ale w rezolucji UE były rzeczy, na które nie możemy się godzić. Było to promowanie polityki otwartych drzwi z 2015 roku, która spowodowała wielki kryzys migracyjny – powiedział w radiowej Trójce Michał Woś, minister odpowiadający za pomoc humanitarną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Michał Woś Beata Michniewicz Solidarna Polska zjednoczona prawica imigranci w Europie imigracja uchodźcy Unia Europejska

M. Woś: polityka migracyjna UE, którą przyjęła PO była błędna

- Dziś wiemy, że polityka otwartych drzwi i przymusowej relokacji z 2015 roku, na którą przystała premier Ewa Kopacz zdradzając Grupę Wyszehradzką, była błędna. My ją odrzuciliśmy i nigdy się na nią nie zgodzimy - mówił w Polskim Radiu 24 minister Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Woś Antoni Trzmiel uchodźcy imigracja Angela Merkel Ewa Kopacz Bliski Wschód