Polskie Radio
Section05
internet szerokopasmowy

Ponad połowa powiatów jest zagrożona wykluczeniem cyfrowym. PIE: potrzebny jest rozwój sieci 5G

COVID-19 uwydatnił nierówności w dostępie do internetu i potrzebę szybkiego rozwoju sieci 5G w Polsce - uważa Polski Instytut Ekonomiczny. Według ekspertów w 53 proc. powiatów w pandemii wystąpiła przynajmniej jedna forma zagrożenia wykluczeniem cyfrowym ze względu na słabą jakość internetu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura telekomunikacja internet szerokopasmowy internet mobilny wykluczenie cyfrowe badania rynku

Konsultacje programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy. Ministerstwo czeka na opinie

Dwa miliardy euro to budżet programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), następcy programu Polska Cyfrowa. Program stawia na większy dostęp do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego, rozwój usług cyfrowych, gospodarki opartej na danych, cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Do 25 maja potrwają konsultacje społeczne programu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie Polska cyfrowa internet szerokopasmowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej cyfryzacja Marek Zagórski infrastruktura

LTE: można się uczyć, ale można też zarabiać

Surfing w Polsce może nie jest popularnym sportem. Ale surfowanie w Internecie to już zupełnie inna bajka. Techniczne możliwości dostępu do sieci ma 85 proc. Polaków. Dzięki temu mogą robić kursy na najlepszych na świecie uczelniach nawet nie ruszając się z domu. Ale nie zawsze Internet jest wykorzystywany do tak szczytnych celów.
Zobacz więcej na temat:  internet internet bezprzewodowy internet szerokopasmowy lte LTE 800 MHZ LTE na kartę