Polskie Radio
Section05
Janusz Palikot

Kryzys w alkoholowym biznesie Palikota i Wojewódzkiego. Firma celebrytów z ogromnym zadłużeniem

Spółka Manufaktura Piwa Wódki i Wina, w której udziały ma były polityk Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot, a także Jakub Wojewódzki z TVN, wykazała się obecnie gigantycznym zadłużeniem. Palikot przekonał tysiące inwestorów do wpompowania pieniędzy w jego biznes, który - jak wskazują najnowsze dane - nie przynosi oczekiwanych zysków. Sprawą zajmuje się także Krajowa Administracja Skarbowa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kuba Wojewódzki biznes alkohol długi

Wojewódzki i Palikot skazani. Śpiewak: liczę, że to początek sprzątania internetu z tej alkoholowej patologii

Liczymy na to, że za tym wyrokiem pójdą kolejne i zaczniemy sprzątać internet z tej alkoholowej patologii - powiedział we wtorek działacz społeczny Jan Śpiewak, odnosząc się do wyroku warszawskiego sądu, który skazał byłego posła Janusza Palikota, celebrytę Jakuba Wojewódzkiego i ich wspólnika Tomasza Czechowskiego za reklamowanie alkoholu w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alkohol prokuratura Kuba Wojewódzki

Janusz P. i Jakub W. staną przed sądem za reklamę alkoholu. Śpiewak: są recydywistami

- Reklama alkoholi w Polsce jest właściwie nielegalna. Legalna jest tylko reklama piwa, ale pod bardzo ścisłymi warunkami, które niestety w większości na co dzień są łamane - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog i aktywista Jan Śpiewak, nawiązując do oskarżeń wobec celebryty i byłego polityka. Jak mówił, chce, by mężczyźni zapłacili po pół miliona złotych grzywny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Śpiewak Kuba Wojewódzki alkohol społeczeństwo

"Euro zamiast tarczy antyrakietowej, inwestowanie w armię nic nie da". Przypominamy spot partii Palikota

- To inwestowanie w armię nic nie da, tylko ofiar będzie więcej - słyszymy głos Barbary Nowackiej w spocie sprzed dziewięciu lat. Wideo ożyło w internecie i komentowane jest w kontekście poglądów i postulatów ówczesnych polityków Europy Plus Twojego Ruchu, dziś ideowo bliskich Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władimir Putin Europarlament Twój Ruch Barbara Nowacka

ANALIZA "PiS-owska szarańcza", "jeszcze dorżniemy watahy", "trzeba lać się dechą". Opozycja od lat radykalizuje nastroje

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej od lat nie unikają agresywnej retoryki w stosunku do swoich przeciwników politycznych. Zapewniali w przeszłości m.in., że "dorżną watahy" i "strząsną PiS-owską szarańczę". Padały nawet słowa o "zastrzeleniu Jarosława Kaczyńskiego". Tymczasem w ostatnich dniach doszło do kilku ataków na biura polityków PiS. W tym kontekście politolodzy przestrzegają przed jeszcze większą radykalizacją nastrojów i oceniają, że brutalizacja języka przynosi przede wszystkim negatywne efekty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Tusk Radosław Sikorski opozycja

Reklamowanie w internecie mocnego alkoholu. Śpiewak: złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - przekazał w mediach społecznościach Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak Kuba Wojewódzki alkohol reklama prawo społeczeństwo prokuratura

Alkoholowy biznes Palikota i Wojewódzkiego. Kto kupił akcje? To ludzie współpracujący z Tuskiem

Niedawno media obiegła informacja, że Januszowi Palikotowi i Kubie Wojewódzkiemu udało się sprzedać na giełdzie jedynie 68 proc. akcji ich nowego biznesu. Portal tvp.info ustalił, kto znalazł się wśród akcjonariuszy. Okazuje się, że akcje nabyli bliscy współpracownicy Donalda Tuska - Paweł Graś, nazywany niegdyś "prawą ręką" szef PO, oraz Emilia Surowska, była szefowa biura Tuska przy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Paweł Graś Kuba Wojewódzki GOSPODARKA biznes polityka

Ruch Polska 2050. Koziński: Hołownia jest mądrzejszy o błędy swoich poprzedników

- Jest jedna zasadnicza zmienna, która moim zdaniem daje szansę Hołowni, jest on mądrzejszy o wszystkie błędy swoich poprzedników. (...) Innym czynnikiem sprzyjającym Polsce 2050 jest słabnąca wiara w Platformę Obywatelską - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Uczestnikami "Debaty poranka" byli także Tomasz Sakiewicz i Zbigniew Parafianowicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gazeta Polska POLSKA polityka Szymon Hołownia Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska Codziennie dziennik gazeta prawna Platforma Obywatelska Ryszard Petru Nowoczesna

E. Chojna-Duch: projekty komisji Palikota pokrywały się z opiniami lobbystów

Była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch ujawniła, że na komisji Przyjazne państwo, którą firmował Janusz Palikot, pojawiali się lobbyści, którzy wprost przyznawali się, dla jakich firm pracują. Ich rozwiązania przyjmowane były przez komisję, a zdaniem dzisiejszego świadka przed komisją śledczą ds. VAT pomysły lobbystów demolowały szczelność systemu VAT.
Zobacz więcej na temat:  vat komisja śledcza POLSKA Donald Tusk

Marian Szołucha: komisja VAT ma szanse dojść do zaskakujących wniosków

- Z każdą minutą tego przesłuchania coraz szerzej otwierały mi się oczy. Ta komisja ma szanse dojść do zaskakujących wniosków. Chodzi bowiem o największą aferę finansową w historii III RP, większą niż wszystkie inne razem wzięte - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Szołucha, ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu "Vistula". Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT przesłuchała w środę pierwszego świadka.
Zobacz więcej na temat:  vat komisja śledcza podatki Sławomir Nowak