Polskie Radio
Section05
konkursy PRD

Poznaliśmy Laureatów "Splendorów" - nagród Teatru Polskiego Radia

Już po raz trzydziesty piąty Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody za wybitne kreacje aktorskie oraz uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla radiowej sceny. Podczas uroczystej gali "Splendorów", która odbyła się 5 grudnia w Studiu S2 przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie, uhonorowani zostali również debiutujący aktorzy, reżyser, dramaturg i kompozytor. Więcej szczegółów na stronie Teatru Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci słuchowisko dla dzieci

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam DAB+

Wyprawka szkolna bez tajemnic. Czego nie może zabraknąć w plecaku ucznia?

Rozpoczęcie roku szkolnego już jutro. Lada moment skończą się wakacje, a my znów wpadniemy w wir nauki. Niektórzy czekają na ten moment z utęsknieniem, inni z ekscytacją, a jeszcze inni woleliby, żeby lato trwało przez cały rok. Bez względu na to, jakie emocje towarzyszą nam w tym czasie, jedno jest pewne – rok szkolny nadejdzie, a przecież nie można przywitać go bez odpowiedniej wyprawki.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom

Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło blisko 100 przepięknie wykonanych prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Prace te pokazują wspaniały świat dziecka, w którym bardzo ważna jest zabawa i kreatywnie spędzony czas. Mnóstwo prac pokazuje, że dzieci lubią spędzać czas na placu zabaw, w parku czy w ogródku. Nie zabrakło też pomysłów na spędzenie czasu nad morzem, nad jeziorem czy w zoo. Konkurs ten pokazał, że bawić można się wszędzie. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio bez reklam DAB+

Kolory - dźwięki - emocje. Festiwal Ojce i Dziatki w Sopocie

W weekend 23-24 lipca w Sopocie po raz kolejny odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Zainauguruje go dziecięca orkiestra pod batutą Dominiki Czerniak-Chojnackiej - jednej z najbardziej utalentowanych ilustratorek młodego pokolenia. Dzieci same przygotują instrumenty: klarneto-trąbko-puzony, a następnie zagrają improwizowany koncert dla niezwykle ważnej publiczności. Patronem medialnym festiwalu Ojce i Dziatki jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 patronat Polskiego Radia Dzieciom

Urodziny królika Farmusia. Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach

W sobotę 9-go lipca w Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" odbyły się 10. urodziny królika Farmusia - maskotki tego parku. Wśród atrakcji, tego dnia nie zabrakło Wielkiej Parady Maskotek - przyjaciół Farmusia, wspólnego śpiewania "Sto lat" i tortu urodzinowy dla wszystkich. W urodzinach Farmusia wzięło udział Polskie Radio Dzieciom - patron medialny tego parku. Prosto z Mościsk nadana została specjalna, dwugodzinna audycja plenerowa. Zapraszamy do jej wysłuchania.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ radio dla dzieci radio bez reklam patronat Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: znamy laureatów świątecznego konkursu "Gwiazdkopisanie"

Maciej Serżysko, Magdalena Igor i Krzysztof Szałek oraz Kacper Siry to laureaci Konkursu "Gwiazdkopisanie" Polskiego Radia Dzieciom. Jury przyznało także 20 wyróżnień. Już teraz wszystkie te prace, a wśród nich opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy, dostępne są w formie wyjątkowej książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie tom IV". Od 20 grudnia zwycięskie prace można usłyszeć w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie stacji, a czytają je fantastyczni aktorzy - Olga Bończyk, Katarzyna Łaska, Adam Krylik i Leszek Filipowicz.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdkopisanie 2021 radio dla dzieci radio dla rodziców

"Gwiazdkopisanie" w Polskim Radiu Dzieciom

W poniedziałek o północy minął czas przyjmowania zgłoszeń do świątecznego konkursu literacko – plastycznego "Gwiazdkopisanie". Zwycięskie prace będzie można usłyszeć już od 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy – Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Gwiazdkopisanie 2021

Muzyka ludowa w sercach gra. Rozmowa z Pauliną Kinaszewską - jurorką konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko"

"Pstro, kokoska, pstro…". Dzieci  małe i te  zupełnie duże - wszystkich, którzy lubią  muzykę ludową, a wspólne muzykowanie przynosi im radość, zapraszamy do udziału w naszym konkursie!. Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom już po raz drugi ogłosiło "Nasze Muzyczne Źródełko" - konkurs muzyczny skierowany do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, oraz do zespołów amatorskich. Poprosiliśmy, żeby młodzi wykonawcy zagrali i zaśpiewali nam pięknie na ludową nutę!
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci

"Gwiazdkopisanie" - świąteczny konkurs literacko-plastyczny

Polskie Radio Dzieciom ogłosiło (8.11.), czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko - plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Opowiadania, listy, kartki z pamiętnika, wiersze oraz komiksy ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska Gwiazdkopisanie 2021 radio dla dzieci radio bez reklam

Znamy Laureatów II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

W piątek 2 lipca, ogłoszone zostały wyniki II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Spośród 77 Uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu, których zaproszono na Przesłuchania, wyłoniono 25 Laureatów w kategorii: piosenka, piosenka zagraniczna i wiersz. Występy dzieci oceniała m.in. Roksana Węgiel i Jerzy Petersburski Junior.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ W POLSKIM RADIU

Konkursy talentów dla dzieci. Rozmowa z mamą reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2020

W dzisiejszych czasach istnieje wiele programów telewizyjnych i konkursów dzięki którym dzieci mogą pokazać światu swój talent. Jest to dla nich także szansa na przełamanie tremy przed publicznymi występami. Z drugiej jednak strony takie sytuacje wiążą się z ogromnym współzawodnictwem, na co nie każda młodsza osoba jest gotowa. O swoich rodzinnych doświadczeniach w tej kwestii opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Tracz, mama rozśpiewanej Oli i Ali, laureatki pierwszej edycji Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.  
Zobacz więcej na temat:  eurowizja junior Strefa Rodzica rodzicielstwo rozwój dziecka wychowanie radio dla dzieci radio dla rodziców

Werdykt Jury II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Już dziś w audycji "Muzyczne podróże" poznaliśmy finalistów konkursu Polskiego Radia Dzieciom. Po dwudniowych przesłuchaniach na żywo, którym przysłuchiwali się jurorzy z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, dziś nadszedł czas ogłoszenia listy laureatów. Kto weźmie udział w nagraniu płyty "Głosem Dziecka", vol.2 i kto wystąpi podczas uroczystego koncertu finałowego? O tym przekonaliśmy się już dziś po godzinie 10.00.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+

Zobacz relację z przesłuchań do II Konkursu Dziecięcych Talentów PR Dzieciom

Zakończyły się dwudniowe przesłuchania do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W piątek (18.06.) i w sobotę (19.06.) Jurorzy zgromadzeni w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana przysłuchiwali się dzieciom zakwalifikowanym do 2 etapu tego konkursu. Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń, jury z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, wybrało 79 dzieci – to właśnie one zostały zaproszone na przesłuchania na żywo. Już teraz można oglądać starania naszych uczestników. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU radio dla dzieci DAB+

Roxie Węgiel o roli jurora w konkursie talentów PR Dzieciom

W wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia Dzieciom Roksana Węgiel opowiedziała o swoim doświadczeniu bycia jurorem w II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Nie wiem, jak uda nam się wybrać dwudziestkę spośród tylu przecudownych występów. Każdy uczestnik w edycji tego konkursu jest wyjątkowy i każdy zachwyca na swój sposób – zaznaczyła Roksana.
Zobacz więcej na temat:  piosenki dla dzieci DAB+