Polskie Radio
Section05
Jan Mosiński

PR24 Tusk zgodził się na współpracę SKW z rosyjską FSB. Mosiński: to dyskwalifikujące

- Sprawozdanie, które przedstawiła komisja ds. badania wpływów rosyjskich, poraża. Dowiadujemy się, że SKW za rządów Donalda Tuska traktowało Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji jako partnera do współpracy. To dyskwalifikuje tych, którzy doprowadzili do takich relacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Donald Tusk FSB

PR24 Sytuacja służby zdrowia. Jan Mosiński i Anita Kucharska-Dziedzic gośćmi Adriana Klarenbacha

Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Anita Kucharska-Dziedzic z Nowej Lewicy rozmawiali w Polskim Radiu 24 o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Poruszono kwestie koniecznych zmian oraz działań politycznych w sprawie opieki zdrowotnej po wyborach.
Zobacz więcej na temat:  polityka zdrowie służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jan Mosiński Anita Kucharska-Dziedzic

Jan Mosiński i Marek Dyduch gośćmi Doroty Kani

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że po przeliczeniu głosów w jednej czwartej obwodów (25,34 procent obwodów), PiS otrzymał 40,17 procent z oddanych tam głosów. KO - 26,26 procent, Trzecia Droga - 13,97 procent, Lewica - 8,06 procent, a Konfederacja - 7,41 procent. O wstępnych wynikach wyborów dyskutowali w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS) i Marek Dyduch (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Jan Mosiński wybory 2023

Jan Mosiński i Sławomir Neumann gośćmi Krzysztofa Świątka

Podczas wiecu w Mińsku Maz. Donald Tusk ogłosił, że przejmuje hasło PiS: "Bezpieczna przyszłość Polaków" Jak wyjaśniał, zrobił to w reakcji na wyniki sondażu w którym "Koalicję Obywatelską wskazano jako partię, pod której rządami Polska będzie bezpieczniejsza". W Polskim Radiu 24 o kwestii bezpieczeństwa Polski dyskutowali Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) i Sławomir Neumann (Platforma Obywatelska)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Donald Tusk Krzysztof Świątek Jan Mosiński

PR24 "Dbamy o przyszłość Polski, o kolejne pokolenia". Jan Mosiński o pierwszym pytaniu w referendum

- Pytanie referendalne, jakie dzisiaj przedstawił prezes Jarosław Kaczyński, pokazuje jednoznacznie: dbamy o przyszłość Polski, o kolejne pokolenia - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. - Te firmy, które rozkręciliśmy, znacjonalizowaliśmy, nadaliśmy im prymat nadzoru państwa polskiego, dzisiaj przynoszą zyski, z których możemy korzystać jako Polacy - mówię o świadczeniach społecznych, rozwoju gospodarczym i inwestycjach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Jan Mosiński Adrian Klarenbach POLSKA polityka referendum prywatyzacja wybory w Polsce

PR24 "Niemcy nie odstąpią od tego, by być hegemonem w UE". Mosiński o słowach Webera

- Ta wypowiedź pokazuje, jak dalece Niemcy ingerują, przy akceptacji Platformy Obywatelskiej, w polskie sprawy. Donald Tusk po tej wypowiedzi milczy, co jest znamienne i co pokazuje wielkie zakłopotanie w PO. Ta wypowiedź jest skandaliczna i ingerująca w wewnętrzne sprawy państwa polskiego, w proces wyborczy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej Stanisław Janecki Jan Mosiński Niemcy

"Jeżeli któryś z sędziów nie chce orzekać, to może złożyć rezygnację". Mosiński o zmianach w TK

- Sytuacja, gdy część sędziów w Trybunale Konstytucyjnym odmawia orzekania, jest niedopuszczalna i wymaga interwencji ustawodawcy, stąd pomysł, aby zmienić liczbę sędziów koniecznych do orzekania, tak by można było procedować ważne dla państwa sprawy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Trybunał Konstytucyjny Jan Mosiński

19 lat Polski w UE. Mosiński: dzięki ofensywie naszej dyplomacji otworzyliśmy oczy wielu unijnym politykom

- Dzięki ofensywie polskiej dyplomacji otworzyliśmy oczy wielu politykom unijnym na różne sprawy związane z wojną na Ukrainie. Ostatnio efekt przyniósł list pięciu premierów. Uważam, że mamy dobre porozumienie w sprawie wwozu towarów z Ukrainy - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Mosiński Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Zaostrzenie kar za szpiegostwo. Mosiński: zdrajców, którzy kolaborują z obcymi wywiadami, powinno czekać dożywocie

- Dla zdrajców, którzy współpracują i kolaborują z obcymi wywiadami, a także zdradzają ojczyznę, nie powinno być innej kary, jak właśnie możliwe dożywocie - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Jan Mosiński, odnosząc się do projektu zaostrzającego kary za szpiegostwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo szpiegostwo Jan Mosiński

PR24 Spotkania Tuska z wyborcami. Mosiński: przewodniczący PO sączy jad do swojego elektoratu

- Lider PO do swojego elektoratu wyborczego sączy jad i nienawiść, licząc być może na to, że spotęguje jeszcze bardziej podziały, które rozpoczął jako polityk Platformy Obywatelskiej, kiedy przegrał wybory prezydenckie w roku 2005 - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Mosiński Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka wybory parlamentarne

Tusk broni Jana Pawła II? Mosiński: lider PO najpierw patrzy na sondaże, potem zabiera głos

- Reakcja Tuska była opóźniona. Lider PO ma taki sposób funkcjonowania jako polityk: odczeka chwilę, spojrzy na sondaże i potem zabiera głos jako mentor opozycji. To okazywanie słabości. Ale lepiej późno niż wcale. Chociaż w tym, co mówił, jest pewien element hipokryzji - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Mosiński Polskie Radio 24 Jan Paweł II Donald Tusk Kościół katolicki Platforma Obywatelska polityka

Wyrok TSUE ws. polskich lasów. Mosiński: to jest nasze dobro narodowe

- To są podwaliny tego, by krok po kroku wprowadzić państwo federalne, gdzie z Brukseli czy Berlina będzie się decydować o tym, co będziemy robić, jak żyć, co jeść - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) o wyroku TSUE ws. polskich lasów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jan Mosiński Lasy Państwowe Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska

KE pozywa Polskę. Mosiński: nie zmieniamy zdania. Konstytucja jest najwyższym prawem w naszym kraju

- Decyzja Komisji Europejskiej w tej sprawie była do przewidzenia. Natomiast my - większość parlamentarna i rząd Prawa i Sprawiedliwości - nie zmieniamy zdania. Uważamy, że konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska konstytucja

TYLKO U NAS Ustawa o SN. Wiemy, jakie poprawki wniesie w Senacie opozycja. Jan Mosiński: to zła decyzja

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazał, jakie poprawki opozycja wniesie w Senacie do ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wprowadzanie zmian w tej nowelizacji to zła decyzja. Ma podtekst bardziej polityczny niż merytoryczny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Senat opozycja Krajowy Plan Odbudowy Jan Mosiński polityka POLSKA

Niemieckie patrioty dla Ukrainy. Mosiński: sukces premiera Morawieckiego, presja rządu miała sens

- To, co jeszcze niedawno w oczach opozycji było niemożliwe, stało się realne. Niemcy przekażą Ukrainie wyrzutnie Patriot. Jest to moim zdaniem sukces premiera Mateusza Morawieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Magdalena Złotnicka POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja rząd Mateusz Morawiecki Niemcy Ukraina pomoc wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni