Polskie Radio
Section05
Jan Mosiński

Program wyborczy PiS. Mosiński: zanim powstanie, uważnie wysłuchamy Polaków

- Rozpoczynamy spotkania z Polakami. Będziemy w każdej gminie i małej miejscowości, aby z pokorą wysłuchiwać uwag mieszkańców, również tych krytycznych [...], wówczas będzie powstawał nasz program wyborczy - mówił w Polskim Radiu 24, Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że dziś jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o leitmotivie kampanii wyborczej jego partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Jan Mosiński Prawo i Sprawiedliwość rząd wybory parlamentarne wybory prezydenckie Polskie Radio 24

Macron nazwał polskiego premiera antysemitą. Mosiński: puszczają mu nerwy, chce coś ugrać przed wyborami

- Być może pan prezydent Macron - nazywając polskiego premiera antysemitą - liczy, że ugra coś na rzucaniu błotem w szefa polskiego rządu. W polityce możemy się różnić, ale obrzucanie się błotem jest nikczemne. Prezydentowi Francji puszczają nerwy, bo jego polityczni rywale go doganiają - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński ŚWIAT Emmanuel Macron Mateusz Morawiecki

Konflikt rosyjsko-ukraiński. Mosiński: w NATO potrzebna jest solidarność

- Te wszystkie relacje bilateralne na poziomie międzynarodowym, rozmowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona z Władimirem Putinem, czy też jutrzejsza wizyta pana premiera Mateusza Morawieckiego w Kijowie, to działania, które mają zniechęcić Putina do eskalowania tej sytuacji, która jest na granicy rosyjsko-ukraińskiej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Jan Mosiński ŚWIAT Europa Rosja Ukraina NATO Unia Europejska Niemcy serwis wschodni

"Donald Tusk zrobił po swojemu, efekty widać". Jan Mosiński o cenach energii

- W roku 2007 zostawiliśmy na stole bardzo dobre propozycje jeśli chodzi o pakiet klimatyczny, z zaliczeniem nam lat okresu transformacji, kiedy zredukowaliśmy emisję CO2 o 32 procent. Niestety, Donald Tusk to przekreślił, zrobił po swojemu i efekty tego dzisiaj widać - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński, komentując wzrost cen energii. 
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach polityka POLSKA Donald Tusk Jan Mosiński opozycja PiS energetyka

Cichanouski skazany na 18 lat kolonii karnej. Mosiński: należy zweryfikować Partnerstwo Wschodnie

- Partnerstwo Wschodnie powinno zostać zweryfikowane - pod kątem tego, co się dzieje w Mińsku, ale także w Moskwie. Należy zaostrzyć kurs wobec reżimu Łukaszenki. To nie może pozostać bez echa. Myślę, że społeczność międzynarodowa zareaguje adekwatnie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Mosiński Białoruś Aleksander Łukaszenka ŚWIAT

USA ostrzegają przed atakiem Rosji na Ukrainę. Mosiński: sytuacja na granicy może służyć odwróceniu uwagi

- Mam wrażenie, że sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej jest elementem działań Moskwy mającym na celu odwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej i uderzenie w Ukrainę - powiedział na antenie Polskiego radia 24 Jan Mosiński (poseł, Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone strategia bezpieczeństwa bezpieczeństwo kryzys na granicy granica Jan Mosiński konflikty międzynarodowe

Marek Sawicki: nie ma zagrożenia dla środków unijnych dla Polski, one się nam należą

- Ja wielokrotnie mówiłem o tym, (...) także w dniu orzeczenia TK w Polsce, że nie ma żadnego zagrożenia dla środków, które się Polsce należą jak psu miska. Dlatego że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, premier Morawiecki zgodził się na wspólne kredyty i wspólne zobowiązania, i w związku z tym trzeba po prostu zwyczajnie Polsce te pieniądze wypłacić - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. Gośćmi PR24 byli także Jan Mosiński z PiS-u, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Mosiński Marek Sawicki Krzysztof Bosak kamil bortniczuk POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Mosiński o debacie nt. stanu wyjątkowego: spektakl opozycji pokazuje, że zrobią wszystko w walce z PiS

- Jestem pełen szacunku i podziwu dla naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i policji. Kiedy biliśmy im brawo na stojąco, żeby podziękować za ich postawę, to opozycja siedziała i miała miny, jakby miała żal, że coś takiego robimy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Jan Mosiński Sejm granica Białoruś straż graniczna

Jan Mosiński: działania zaczepne strony białoruskiej to sprawdzian dla Polski

- Podobne działania zaczepne były prowadzone przy granicach Litwy i Łotwy, ale tam opozycja przyjęła postawę odpowiedzialności za państwo i wspólnie z rządem dała im odpór. Niestety u nas posłowie opozycji zachowują się infantylnie, wszystko po to, żeby dołożyć rządowi - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica migracja stan nadzwyczajny Jan Mosiński

Jan Mosiński: zachęcanie do szczepień priorytetem

- Pan premier Jarosław Kaczyński wystąpił z propozycją, aby stworzyć taką ponadpolityczną inicjatywę dotyczącą zdecydowanych działań w walce z epidemią. Taki pewien horyzontalny zakres wspólnych działań, bo to jest też sprawdzian pewnej klasy politycznej, również dla partii opozycyjnych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Jan Mosiński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Jan Mosiński