Polskie Radio
Section05
Jakub Wiech

NASZ WYWIAD Jakub Wiech o Nord Streamie 2: Berlin podpatrzył, jak Moskwa używa energetyki do politycznej gry

- Bardzo chcę wierzyć, że to nadchodzący rok będzie rokiem końca tej inwestycji - mówi o realizacji Nord Streamu 2 Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.pl. - Projekt zalicza potężne opóźnienie - dodaje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Wiech energetyka Nord Stream 2 Stany Zjednoczone Niemcy Rosja Unia Europejska ŚWIAT

NASZ WYWIAD Jak wybory wpłyną na politykę USA w regionie? Jakub Wiech: Amerykanie ponadpartyjnie osaczają Nord Stream 2

- Nie należy spodziewać się zmian w polityce energetycznej USA w regionie i wobec Polski, bez względu na linię polityczną administracji. Od kilku lat USA angażują się na polu energetycznym Europy Środkowej w różnych sferach. Obie partie kontynuują kurs na współpracę energetyczną w regionie, a blokada Nord Streamu 2 to bardzo skuteczna inicjatywa ponapartyjna - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jakub Wiech, wicenaczelny portalu Energetyka24.com.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Gazprom Rosja Kreml gaz Nord Stream 2 GOSPODARKA energetyka energia Jakub Wiech USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden ŚWIAT

"Może upaść dzięki amerykańskim sankcjom". Jakub Wiech o budowie Nord Streamu 2

- Berlin do tej pory przymykał oczy na działania Rosji, bo nie zagrażało to budowie gazociągu, ale Waszyngton będzie wkrótce dysponował tak dużymi możliwościami sankcyjnymi, że projekt Nord Stream 2 może upaść - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, analityk z portalu Energetyka24.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy Rosja Europa energetyka bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny Jakub Wiech Michał Rachoń POLSKA

Kandydaci na prezydenta debatowali o polityce klimatycznej. Wiech: nic ponad populistyczne chwyty

- Dużo było mowy o odważnych decyzjach, ale nie wskazywano, jakie to decyzje. Mówiono o energii odnawialnej, ale nie mówiono o kosztach. Mówiono o odchodzeniu od węgla, ale brakło deklaracji, czym ten węgiel zastąpić - ocenił debatę o polityce klimatycznej w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Michał Rachoń Jakub Wiech

TYLKO U NAS Europejski Zielony Ład. "Kot w worku", "szansa w przebraniu"

W środę Komisja Europejska przyjęła Europejski Zielony Ład, czyli projekt unijnej strategii, która ma doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Co oznacza ten projekt, czym jest neutralność klimatyczna, jakie są szanse, zagrożenia i dlaczego oczy wszystkich zwracają się w tej sprawie na Polskę? Zapytaliśmy wiodących polskich ekspertów z dziedziny energetyki.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS klimat polityka Unia Europejska Wojciech Jakóbik Jakub Wiech Europejski Zielony Ład