Polskie Radio
Section05
Magda Kuydowicz

Marcin Januszkiewicz: myślę, że mógłbym z powodzeniem zagrać na Broadwayu

- Łączę te dwie rzeczy na scenie: muzykę i aktorstwo. Chociaż to są dla mnie kompletnie inne światy - mówi Marcin Januszkiewicz. Aktor, reżyser i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie regularnie występuje na wielu scenach w Polsce; publiczność doceniła go za występy w spektaklach i musicalach, ale również za muzyczne projekty, gdzie brał na warsztat m.in. teksty Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Marcin Januszkiewicz aktorstwo

Ewa Konstancja Bułhak: aktorowi zależy na tym, aby widzowie wynieśli coś z każdej sztuki

W audycji "W antrakcie" mogliśmy m.in. posłuchać wywiadu z aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także dubbingową i radiową, Ewą Konstancją Bułhak. Nasza gościni opowiedziała o swoich ostatnich aktywnościach. Aktorka opowiadała między innym o swoim występie w sztuce teatralnej "Król Lear" wystawianej na deskach Teatru Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Konstancja Bułhak Trójka Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz TEATR Teatr Polskiego Radia Teatr Narodowy w Warszawie Teatr Komedia w Warszawie KULTURA

Maria Seweryn o swoim monodramie: wierzę, że mój głos może być słyszalny i może coś zmienić

To wydanie audycji, emitowane przed 62. urodzinami Trójki poświęcone było m.in. temu, jak ważny w życiu Programu Trzeciego jest Teatr Polskiego Radia. To było także podsumowanie 44. Przegląd Piosenki Aktorskiej, którego Trójka była patronem medialnym. Spotkaliśmy się i pozmawialiśmy  również z Marią Seweryn, artystką znaną z naszej anteny i powracającą do Trójki po kilkuletniej przerwie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Teatr Polskiego Radia Adam Wojtyszko Konrad Imiela Ewa Konstancja Bułhak Maria Seweryn Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Przegląd Piosenki Aktorskiej Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz

Filip Łobodziński o braku popularności Dylana w Polsce. "Nie jest melancholijny. Jest ostry"

– On nie jest atrakcyjny dla kogoś, kto nie wie, że tam trzeba słuchać słów. Śpiewa swoim głosem. Wiadomo, to nie jest Pavarotti. To są piosenki, które stawiają dużo pytań, nieprzyjemnych. To są piosenki o kondycji świata, która jest do niczego – mówi Filip Łobodziński, muzyk i tłumacz.
Zobacz więcej na temat:  Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel Trójka Filip Łobodziński MUZYKA

Jan Peszek o największym paradoksie teatru: tylko wtedy aktor ma władzę

– Każda sytuacja w relacji widz – aktor jest dopuszczalna, o ile nie przekracza się pewnych granic, ale też jeśli jest ona żywa. Aktor działa wtedy, kiedy jest naprawdę tu i teraz. To jest taki paradoks teatralny, który polega na tym, że my, grając kompletnie nie siebie, musimy, obdarzając te postaci swoim temperamentem, inteligencją, wrażliwością, być absolutnie wiarygodni. Tylko wtedy stwarzamy sytuację, zupełnie fikcyjną, która się dzieje naprawdę – mówi Jan Peszek. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Peszek Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel Trójka KULTURA TEATR aktorstwo

Agata Młynarska o Wojciechu Młynarskim: jako podmiot liryczny stawał się kobietą

Wojciech Młynarski – ceniony autor piosenek i librett, poeta, wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, scenarzysta i reżyser teatralny. Jego teksty bawiły całe pokolenia. W audycji "W antrakcie" o historię tekstów poety zapytaliśmy Joannę Kurowską, Katarzynę Żak i córkę artysty, Agatę Młynarską. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Katarzyna Żak Agata Młynarska joanna kurowska KULTURA Wojciech Młynarski Trójka

Arkadiusz Wójcik: jestem wiecznie, wręcz uparcie niezadowolony

Arkadiusz Wójcik od 15 lat jest aktorem Teatru Powszechnego w Łodzi, jednego z najpopularniejszych teatrów komediowych w kraju. Od kilku lat w kolejnych przedstawieniach gra postać Nadii, pomocy domowej, która pomaga rozwiązywać problemy ludzi, u których pracuje. Ta rola stała się wręcz fenomenem Teatru Powszechnego, również prowadzące audycję "W antrakcie" są pod wielkim jej wrażeniem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz komedia KULTURA TEATR Łódź aktorstwo

Dawid Dziarkowski o aktorstwie i swojej karierze: Ten zawód... to często jest zawód

Dawid Dziarkowski wciąż jeszcze jest aktorem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ale także aktorem filmowym, telewizyjnym i dubbingowym oraz kabareciarzem. W ostatnich latach dużą popularność przyniosły mu krótkie filmiki, rolki, publikowane w internecie. Przyznaje, że to zdecydowanie wpłynęło na jego karierę i życie zawodowe.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz TEATR KULTURA dawid dziarkowski kabaret

Jerzy Wasowski - samouk, radiowiec, geniusz. Wspomnienie legendy Kabaretu Starszych Panów

Jerzy Wasowski - wybitny kompozytor, człowiek Polskiego Radia, osoba, która ceniła pracę w budynku przy ul. Myśliwieckiej, a do tego legenda Kabaretu Starszych Panów. To właśnie jego postaci poświęcona była audycja "W antrakcie". Zapraszamy do wysłuchania wspomnień i opowiadań o artyście.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Jerzy Wasowski Kabaret Starszych Panów Jeremi Przybora KULTURA Trójka

Cezary Żak: gra w filmie jest łatwiejsza, teatr to ciągły egzamin

– W filmie się gra przede wszystkim scena po scenie. Można ją powtórzyć, nie ma takiego napięcia. Nie ma naprzeciw 500 osób, które słuchają, patrzą, analizują, czekają na potknięcia lub sukcesy. W teatrze rzeczywiście codziennie się zdaje egzamin – przyznaje Cezary Żak, opowiadając o napięciu, jakie towarzyszy mu wciąż na deskach teatralnych.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Cezary Żak TEATR KULTURA

Henryk Talar: Marzyłem o aktorstwie i rzeczy się spełniły

- Wiele rzeczy mi się w życiu spełniło i wiele też nie. Ostatnio przypomniało mi się, jak starszy kolega ze szkoły aktorskiej zapytał mnie: "I ty chcesz być aktorem? To chyba w lalkach się spełnisz". Pytam go więc: "Dlaczego?". "Och, gdybyś miał pół metra więcej…" - mówił Henryk Talar w audycji "W antrakcie". 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Henryk Talar Trójka TEATR aktorstwo Teatr Polskiego Radia

Kamilla Baar: w końcu mogę czerpać z tego, co naprawdę czuję i jaka naprawdę jestem

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem była Kamilla Baar, utalentowana i wszechstronna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, przez szereg lat związana z Teatrem Narodowym, a od niedawna z offowym Teatrem WARSawy.
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Kamilla Baar KULTURA TEATR SZTUKA

"Na rauszu" w reżyserii Marcina Hycnara. Spektakl, który pozwala każdemu zobaczyć co innego

– Trochę mamy takie doświadczenia, że w zależności od tego, kto ten spektakl ogląda i jakie sam ma doświadczenia związane z tematem około alkoholowym i okołokryzysowym, to troszkę inaczej postrzega sens – mówi jeden z aktorów grających w spektaklu. Gośćmi audycji "W antrakcie" byli: Marcin Hycnar, w potrójnej roli reżysera, narratora i aktora, oraz Adam Krawczuk i Marcin Perchuć, których także możemy zobaczyć w "Na rauszu". 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Trójka KULTURA Marcin Hycnar TEATR marcin perchuć

Marta Ścisłowicz: aktorstwo mnie napędza, to zamknięte koło

- Aktorstwo mnie napędza. To trochę takie zamknięte koło: praca mnie napędza, ale czasem do pracy też trzeba się jakoś napędzić. Bardzo to jednak lubię i cieszę się, że coś, co jest moją pasją, stało się moim sposobem na życie - opowiada Marta Ścisłowicz. Aktorka, którą gościliśmy w audycji, często gra bohaterki otoczone mgłą tajemnicy i obdarzone bujną, chwilami wręcz histeryczną osobowością.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel aktorstwo aktorzy KULTURA

Marta Burdynowicz: cieszę się, że stres towarzyszy mi cały czas

Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. W ostatniej audycji roku 2023 ich gościem była Marta Burdynowicz: aktorka musicalowych hitów, w tym "SIX" w Teatrze Syrena, doskonale znana także jako zwyciężczyni jednego z talent show.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marta Burdynowicz TEATR KULTURA musical Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz