Polskie Radio
Section05
małe i srednie przedsiębiorstwo

Polacy zakładają firmy na potęgę, dane GUS

W 2014 r. w Polsce działało 1 mln 826,3 tys. mikroprzedsiębiorstw, czyli firm zatrudniających do 9 osób. To wzrost o 4,1 proc. w stosunku do 2013 r. Pracowało w nich prawie 3 mln 600 tys. osób - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do 2013 r. liczba mikroprzedsiębiorstw zwiększyła się o 4,1 proc. W stosunku do 2009 r. wzrost wyniósł 9,6 proc.
Zobacz więcej na temat:  małe i srednie przedsiębiorstwo przedsiębiorca

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Za półtora tygodnia, w poniedziałek 12 października stolica Górnego Śląska stanie się stolicą polskiej przedsiębiorczości. Tego dnia rozpocznie się w Katowicach V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Hasłem tegorocznej odsłony tej imprezy jest "Nauka - Biznes - Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI" wyjaśnia organizator Tadusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  firma małe i srednie przedsiębiorstwo

Nowoczesna gospodarka to silny rynek kapitałowy

32 miliony złotych - takie straty poniosły firmy inwestycyjne w Polsce na działalności maklerskiej w 2014 roku. W związku z tym Izba Domów Maklerskich domaga się wzmocnienia swojej branży, co może wpłynąć na efektywność krajowego rynku kapitałowego. Jak z tego skorzystają polskie przedsiębiorstwa i nasza gospodarka mówi Waldemar Markiewicz - prezes zarządu Izby Domów Maklerskich, w rozmowie z Kamilem Piechowskim.
Zobacz więcej na temat:  małe i srednie przedsiębiorstwo