Polskie Radio
Section05
małe przedsiębiorstwo

BGK udzielił kredytu Pekao Leasing. Środki będą skierowane na wspieranie polskich przedsiębiorców

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao Leasing umowę dotyczącą kredytu na kwotę 300 mln zł - poinformował BGK. To już piąta taka umowa między tymi podmiotami. Udzielony kredyt ma umożliwić Pekao Leasing wspieranie polskich przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK leasing Pekao kredyt małe i srednie przedsiębiorstwo małe przedsiębiorstwo małe firmy POLSKA inwestycje

Żukowska nazwała małych przedsiębiorców "biedafirmami". Posypały się ostre komentarze

Anna Maria Żukowska z Lewicy skomentowała na Twitterze dane GUS nt. poziomu płac w niewielkich podmiotach gospodarczych. Małych przedsiębiorców nazwała "biedafirmami", co bardzo nie spodobało się użytkownikom mediów społecznościowych. W sieci rozpętała się wręcz burza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka firmy małe przedsiębiorstwo lewica Katarzyna Lubnauer Artur Dziambor Anna-Maria Żukowska

"Polska przedsiębiorczość największym skarbem RP"

Absolutnie zdecydowana większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest przez małe i średnie przedsiębiorstwa - powiedział prezydent Andrzej Duda, inaugurując w czwartek Kongres 590 w Rzeszowie. Wskazał, że polska przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat i jest dzisiaj największym skarbem Rzeczypospolitej. Wystąpienie transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. W PR24 można też było wysłuchać wystąpienia premier Beaty Szydło.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Kongres 590 małe przedsiębiorstwo Beata Szydło

Rząd za nowym systemem wsparcia dla małych przedsiębiorstw

Nowy system gwarancji dla małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany przez BGK za pomocą nowo utworzonego Krajowego Funduszu Gwarancyjnego, zakłada projekt ustawy przyjęty we wtorek przez rząd. W myśl projektu BGK ma udzielać gwarancji na ok. 9 mld zł rocznie. Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez skarb państwa, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd BGK małe przedsiębiorstwo