Polskie Radio
Section05
Margaret Thatcher

Górnicy blokują wywóz węgla. "Forma szantażu, gdy Polska doświadcza kryzysu energetycznego"

- Związkowcy uderzają w miękkie podbrzusze energetyki węglowej w czasie, gdy brakuje jej zapasów węgla - pisze Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl, komentując akcję pracowników PGG, którzy zablokowali wywóz węgla z kopalń. Jego zdaniem górnicy "proszą się o nadejście polskiej Margaret Thatcher i szybsze odejście Polski od węgla". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energetyka Polska Grupa Górnicza górnictwo węgiel Margaret Thatcher

Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. 4. sezon serialu "The Crown"

Serial "The Crown" wkracza w lata 80. XX wieku, czasy Margaret Thatcher i Ronalda Reagana. Ukazuje kulisy wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II, a także wydarzenia, które kształtowały historię drugiej połowy XX wieku. O serialu mówili na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek i krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
Zobacz więcej na temat:  serial netflix Margaret Thatcher

Margaret Thatcher. Autoryzowany portret Żelaznej Damy

- Margaret Thatcher sama wybrała autora swojej biografii, sama zdecydowała jakie dokumenty i materiały archiwalne będzie mógł wykorzystać do napisania książki. Dlatego jest to biografia autoryzowana. Charles Moore miał też do Thatcher niemal nieograniczony dostęp i mógł jej zadawać dowolne pytania. Dowiedział się wielu rzeczy, które zawarł w swojej pracy, ale poznał także jej sposób myślenia – mówił w Dwójce Tomasz Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Margaret Thatcher Wielka Brytania KULTURA HISTORIA Wacław Holewiński książki