Polskie Radio
Section05
Polska Grupa Górnicza

Węgiel w promocji. Nowa internetowa oferta PGG dla odbiorców indywidualnych

Promocję na zakup węgla przez odbiorców indywidualnych wprowadziła w sklepie internetowym Polska Grupa Górnicza. Można w nim kupić do 10 ton węgla, z czego połowę po obniżonej cenie. Na początku marca PGG podniosła z 3 do 5 ton limit zakupów węgla. Wraz z finalizacją ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w e-sklepie ponownie pojawił się węgiel luzem, więcej jest też ekogroszku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA energetyka węgiel Polska Grupa Górnicza sprzedaż sklep internetowy promocja społeczeństwo

KE uważa węgiel koksowy za "surowiec strategiczny". Co to oznacza dla polskich kopalni?

Utrzymanie węgla koksowego na liście unijnych surowców krytycznych pomaga w zapewnieniu UE dywersyfikacji dostaw paliw dla transformacji energetycznej - uważają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Największym producentem węgla koksowego we Wspólnocie jest Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA jastrzębska spółka węglowa Polska Grupa Górnicza węgiel Komisja Europejska ekologia Fit for 55 metan

Kwalifikowani dostawcy węgla. Polska Grupa Górnicza chce podwoić ich liczbę

Polska Grupa Górnicza współpracująca ze 137 składami węglowymi w całej Polsce chce podwoić sieć swoich partnerów - kwalifikowanych dostawców węgla. Grupa ogłosiła przetarg, który ma wyłonić nowe partnerskie składy - na początek w województwie śląskim.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne węgiel Polska Grupa Górnicza energia elektryczna energetyka POLSKA społeczeństwo

PGG wylicza, ile mogą ich kosztować planowane regulacje UE. "Większość kopalń musiałaby być zamknięta już za kilka lat"

Około 1,5 mld zł kary musiałaby płacić rocznie Polska Grupa Górnicza (PGG), gdyby unijne rozporządzenie dotyczące emisji metanu weszło w życie w proponowanym kształcie - wynika z szacunków spółki. Restrykcyjne przepisy wymusiłyby wcześniejsze zamknięcie kopalń.
Zobacz więcej na temat:  Polska Grupa Górnicza węgiel energetyka energia GOSPODARKA metan Parlament Europejski

Prezes PGG: pomysł UE na ograniczenie emisji metanu, to bankructwo polskich kopalni

Wprowadzenie w proponowanym kształcie unijnych regulacji ws. redukcji emisji metanu oznaczałoby zamknięcie 7 kopalń Polskiej Grupy Górniczej w 2027 roku, a 2 kolejnych w 2031 r. - ocenił prezes PGG Tomasz Rogala w Telewizji Republika. Szef największej górniczej spółki wciąż liczy, że proponowane przez Komisję Europejską przepisy nie wejdą w życie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel metan Polska Grupa Górnicza Komisja Europejska Fit for 55

Niskoemisyjny węgiel. PGG chce rozszerzyć jego dostawy m.in. do uzdrowisk

Polska Grupa Górnicza, która ponad rok temu rozpoczęła pilotażową produkcję paliwa węglowego o obniżonej emisyjności, chce rozszerzyć jego dostawy na kolejne gminy, np. uzdrowiska. Badania potwierdziły, że emisja zanieczyszczeń z tego paliwa jest mniejsza nawet o połowę - wynika z danych PGG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel uzdrowisko bezpieczeństwo energetyczne POLSKA społeczeństwo Polska Grupa Górnicza

Jaka jest sytuacja polskiego górnictwa węgla kamiennego? Znamy opinię Agencji Rozwoju Przemysłu

Polskie górnictwo węgla kamiennego próbuje nadążyć za rosnącym popytem na węgiel, ale wieloletnie naciski UE na likwidację tej branży doprowadziły do sytuacji, że nie da się odtworzyć nowych ścian wydobywczych, krócej niż za rok lub dwa. To spowodowało, że rząd zdecydował o interwencyjnym zakupie węgla w wielu krajach po wprowadzaniu embarga na rosyjski węgiel.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel górnictwo Polska Grupa Górnicza wojna na Ukrainie embargo

Do gmin trafiło już ponad 90 tys. ton węgla. Wiceminister Rabenda: jakość jest certyfikowana

Ponad 90 tys. ton węgla zostało odebranych przez samorządy, a w systemie dystrybucji węgla zarejestrowało się 2 tys. 387 gmin - powiedział w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, pytany o funkcjonowanie portalu Cieplo.gov.pl. Przypomniał, że portal to narzędzie, które rząd stworzył w tym roku, "żeby informacja, dostęp i wiedza o cenach węgla w Polsce była bardziej powszechna".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel samorząd Polska Grupa Górnicza PGE Tauron Ministerstwo Aktywów Państwowych

Zakup węgla. Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustwami w sieci

Do Polskiej Grupy Górniczej - największego krajowego dostawcy węgla opałowego - docierają fałszywe faktury, na których bezprawnie wykorzystano logo spółki. Firma ponownie ostrzega klientów swojego e-sklepu przed oszustwami przy sprzedaży węgla w internecie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Polska Grupa Górnicza węgiel energia elektryczna energetyka e-sklep POLSKA społeczeństwo

Spada cena węgla. PGG: efektem wdrożenia programu sprzedaży węgla przez samorządy jest obniżka cen

Prawie pół tysiąca gmin podpisało z Polską Grupą Górniczą umowy na dostawy węgla, w ramach programu preferencyjnej sprzedaży tego surowca gospodarstwom domowym przez gminy - wynika z informacji spółki. Eksperci PGG wskazują, że program przyczynił się też do spadku cen węgla w składach komercyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza węgiel samorząd sprzedaż energetyka

Po węgiel od PGG tylko z profilem zaufanym lub eDowodem. Spółka zmienia zasady rejestracji w e-sklepie

Rejestracja i logowanie do sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej będą od 24 listopada możliwe tylko za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl, czyli z potwierdzeniem tożsamości przez profil zaufany, eDowód czy konto bankowe. Od początku tego roku za pośrednictwem e-sklepu sprzedano blisko 1,4 mln ton węgla dla ok. 460 tys. klientów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Polska Grupa Górnicza sprzedaż e-sklep