Polskie Radio
Section05
Marsz Niepodległości

Ziemkiewicz alarmuje: polska niepodległość jest zagrożona, papiery rozbiorowe już napisano

- Szaleństwo, które zapanowało w Brukseli, Berlinie i Paryżu jest bardzo groźne dla całej Europy. Trzeba się temu przeciwstawić, bo nie ma zgody narodu na kupczenie polską niepodległością. Nikt i nigdy nie upoważnił polskich polityków, aby podpisywali jakiekolwiek papiery, które są sprzeczne z polską konstytucją  - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Rafał Ziemikeiwcz. 
Zobacz więcej na temat:  11 listopada Marsz Niepodległości POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Sprostowanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości do artykułu na polskieradio24.pl z dnia 11 października 2023 r. pt.: "Nie ma zgody na kłamstwa i manipulacje". Bąkiewicz złożyłakt oskarżenia przeciwko Frysztakowi

Sprostowanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości do artykułu prasowego na polskieradio24.pl z dnia 11 października 2023 r. pt.: "Nie ma zgody na kłamstwa i manipulacje". Bąkiewicz złożył akt oskarżenia przeciwko Frysztakowi.
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości

Bezpieczeństwo podczas Święta Niepodległości. Będzie zakaz noszenia broni

11 listopada w Warszawie i Wrocławiu będzie obowiązywał zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym - wynika z projektu rozporządzenia, które zostało opublikowane na stronach RCL. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości bezpieczeństwo broń rząd rozporządzenie policja

Bulwersujące słowa Stuhra w "Zielonej granicy". Nazwał Marsz Niepodległości "nazistowskim spędem"

W sieci można natknąć się na fragment filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland, w którym bulwersującą kwestię wypowiada Maciej Stuhr. Aktor, który znany jest z tego, że sympatyzuje z opozycją, nazwał marsz opozycji "nazistowskim spędem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Maciej Stuhr FILM migracja granica kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Marsz Niepodległości aktor aktorzy

Naruszenie nietykalności i znieważenie policjantki. "Babcia Kasia" odpowie za agresję podczas Marszu Niepodległości

Do warszawskiego sądu rejonowego prokuratura skierowała kolejny akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako "Babcia Kasia". Aktywistka została oskarżona o naruszenie nietykalności i znieważenie policjantki podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Marsz Niepodległości prokuratura regiony mazowieckie Warszawa

Jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Trzaskowskiego. Bąkiewicz: mamy bardzo mocne dowody

- Złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Mamy na to bardzo mocne dowody - poinformował w poniedziałek prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz. Dodał, że chodzi o notoryczne ograniczanie wolności zgromadzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa Platforma Obywatelska Marsz Niepodległości

Spór o Marsz Niepodległości. Bąkiewicz: propaganda Goebbelsa oraz ta Winnickiego i Bosaka mają ze sobą wiele wspólnego

- Chodzi o to, czym ma być Marsz Niepodległości? Czy ma być ideą jednoczącą Polaków, czy marszem Konfederacji lub Ruchu Narodowego? Politycy chcą to wykorzystać. Moim zdaniem Marsz Niepodległości powinien pozostać oddolną inicjatywą łączącą Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Krzysztof Bosak Robert Winnicki POLSKA

Kłopoty w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Bąkiewicz składa zawiadomienie do prokuratury

"Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawną próbą przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości" - poinformował Robert Bąkiewicz. Wcześniej prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Robert Winnicki poinformował o odwołaniu z funkcji prezesa ugrupowania Bąkiewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Marsz Niepodległości Konfederacja