Polskie Radio
Section05
Marvel

Drugi sezon serialu "Loki". Marvel wraca na odpowiednie tory?

Premiera drugiego sezonu serialu "Loki" zbliża się wielkimi krokami, na co fani Marvela czekają z niecierpliwością. Historia rozgrywa się po wydarzeniach z szokującego finału pierwszej części serii, a w produkcji zobaczymy nowe, jak i znane już twarze. – Szykuje nam się bardzo fajne widowisko – ocenia dziennikarz filmowy Dawid Muszyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Michał Żołądkowski Dawid Muszyński Marvel serial loki serial Loki

"Tajna inwazja": Nick Fury znowu w akcji, czyli nowy element Filmowego Uniwersum Marvela

Odbyły się już pierwsze pokazy początkowych odcinków najnowszego serialu "Tajna inwazja", którego głównym bohaterem jest Nick Fury, były dyrektor tajnej organizacji T.A.R.C.Z.A. To kolejna serialowa produkcja poświęcona poszczególnym postaciom z Filmowego Universum Marvela: wcześniej doczekali się ich m.in. Hawkeye, Loki, Falcon i Zimowy Żołnierz. Jednak przed obejrzeniem "Tajnej inwazji" warto poznać lub przypomnieć sobie wcześniejsze filmy, w których pojawia się Nick Fury.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Marvel FILM serial streaming Radosław Nałęcz Trójka komiks Samuel L. Jackson Emilia Clarke Olivia Coleman Filmowe Uniwersum Marvela

"Strażnicy Galaktyki vol. 3": ostatnia część trylogii. Ale czy to na pewno koniec?

Do kin właśnie wchodzi wielkie widowisko science fiction "Strażnicy Galaktyki vol. 3", sześć lat wyczekiwane domknięcie trylogii Star-Lorda i jego kompanii. Film, który podobnie jak poprzednie dwie części, wyreżyserował James Gunn, należy do V fazy MCU (Marvel Cinematic Universe – Filmowe Uniwersum Marvela). To już 32. produkcja inspirowana komiksami Marvela.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM science-fiction Marvel

PR24 "Kolejny wielki przebój". Piotr Gociek o najnowszej produkcji Marvela

- Zaczniemy od dużego ekranu, ponieważ z danych na miniony poniedziałek wynikało, że film "Thor: Miłość i grom" zdążył w ciągu ponad tygodnia dystrybucji w Stanach Zjednoczonych i na świecie zarobić ponad 13 milionów dolarów, więc wiele wskazuje na to, że wytwórnia Marvela oraz koncern Dinseya mają w rękach kolejny wielki przebój - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek. Współprowadzący audycję Łukasz Adamski również zdradził swoją opinię na temat filmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM Marvel Marvel Comics kino Piotr Gociek Łukasz Adamski

Gitarowe ścieżki dźwiękowe. "Thor: miłość i grom" i inne filmy

W kolejnej "Muzyce w kadrze" podążaliśmy filmowymi tropami gitarzystów i gitar. Zaczęliśmy od filmu, który ten temat zainspirował, czyli od ścieżki dźwiękowej Michaela Giacchino i Nami Melumad do filmu "Thor: Love and Thunder" ("Thor: miłość i grom"), gdzie gitar jest mnóstwo! Polska premiera tego filmu miała miejsce 8 lipca.
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa gitara Marvel kino Dwójka Mariusz Gradowski