Polskie Radio
Section05
pr poleca koncerty rckl

Ragi z Banaresu - koncert z muzyką północnych Indii [ZOBACZ WIDEO]

Za nami wyjątkowy koncert rzadkich, najpiękniejszych rag i klasycznej muzyki północnych Indii stworzony na okazję pierwszej trasy koncertowej po Polsce przez duet Music of Banaras! Ten występ transmitowaliśmy w formie wideo w czwartkowy wieczór (4 sierpnia) na stronach internetowych Polskiego Radia i w mediach społecznościowych. Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Indie

Folk jak grzmot. Prawdziwie Polskie Techno inauguruje 23. Nową Tradycję [WIDEO]

Koncertem grupy Fanfara Awantura, laureata trzeciej nagrody w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020 oraz autorów niecodziennego projektu łączącego muzykę ludową z takimi gatunkami jak rave, techno, psytrance czy UK garage rozpoczął się 23. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2021!
Zobacz więcej na temat:  folk world music Magdalena Tejchma muzyka ludowa kultura ludowa Nowa Tradycja W POLSKIM RADIU

Krzikopa. Specjalny koncert "Śląskie powstaje". [WIDEO]

Odyseja przez letnie miesiące - od najkrótszej nocy w roku, szalonych wesel, przez romanse i rozstania, grozę walki, lament matki, podsumowane uniwersalnym proroctwem nadchodzącej wojny to perspektywa, z której na zawiłą historię swojego regionu patrzą członkowie śląskiego zespołu Krzikopa. W środę (19.08) formacja zachwyciła słuchaczy radiowej Jedynki oraz internautów specjalnym koncertem "Śląskie powstaje". 
Zobacz więcej na temat:  folk muzyka ludowa muzyka tradycyjna