Polskie Radio
Section05
prezydent

Dr Anusz: język polityki jest coraz bardziej bezpośredni, skrótowy i brutalny

- Mamy do czynienia z brutalizacją języka, co jest procesem ogólnoświatowym. Z drugiej strony są przepisy prawa, które są w polskim kodeksie bezwzględne. Prezydent otoczony jest pewną opieką prawną - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego o sprawie związanej z pisarzem Jakubem Żulczykiem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Andrzej Anusz Andrzej Duda prezydent

"Nie zostawimy naszych rodaków samych". Prezydent o zatrzymaniu Polaków na Białorusi

- Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił jednocześnie, że białoruskie społeczeństwo to społeczeństwo przyjaciół Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Andrzej Duda Andżelika Borys Andrzej Poczobut prezydent Aleksander Łukaszenka polityka Polityka zagraniczna Polski

Możdżonek: Lewandowski dobrze reprezentuje nasz kraj, odznaczenie mu się należało

- Robert Lewandowski jest nie tylko wybitnym sportowcem, ale też - czy tego chcemy, czy nie - ikoną popkultury. Jest postacią ważną, reprezentuje nasz kraj na całym świecie i robi to dobrze. To odznaczenie mu się należało - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Możdżonek, były siatkarz, reprezentant Polski, mistrz świata i Europy, pytany o krytykę przyjęcia orderu od prezydenta przez Roberta Lewandowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń marcin możdżonek POLSKA Robert Lewandowski prezydent Andrzej Duda społeczeństwo

"Powyżej kopania nie podskoczy". Prof. Magdalena Środa atakuje Roberta Lewandowskiego

"Lewandowski... cóż powyżej kopania nie podskoczy, czasem też wali głową. Oto skutki" - tak o najlepszym piłkarzu świata Robercie Lewandowskim pisze prof. Magdalena Środa. Socjolog zaatakowała Lewandowskiego zaraz po tym, jak piłkarz odebrał odznaczenie państwowe od prezydenta Andrzeja Dudy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Lewandowski prezydent Andrzej Duda Order Odrodzenia Polski Magdalena Środa opozycja społeczeństwo

Szczyt Młodzieżowy z udziałem prezydenta. Piotr Mazurek: pierwsza taka sytuacja w historii

- To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy wszystkie istotne instytucje państwowe - ośrodek prezydencki, rządowy, parlamentarny, samorządowy - pokazują otwartość na młodych ludzi, na ich potrzeby, problemy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, komentując rozpoczynający się Szczyt Młodzieżowy.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda kancelaria premiera dzieci dziecko młodzież pomoc psychologia społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA

Lewandowski pod ostrzałem. Hejt ze strony posłów opozycji

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Utytułowany piłkarz drużyny narodowej i Bayernu Monachium został doceniony za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej. Wydarzenie stało się powodem krytyki ze strony polityków opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Robert Lewandowski Klaudia Jachira koalicja obywatelska polityka społeczeństwo

Prezydent o Światowym Dniu Zespołu Downa. Zacytował słowa Jana Pawła II

Prezydent Andrzej Duda przypominając w mediach społecznościowych, że dziś obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, zacytował słowa papieża Jana Pawła II: "Społeczeństwo, w którym byłoby miejsce tylko dla osób w pełni sprawnych, całkowicie samodzielnych i niezależnych, nie byłoby społeczeństwem godnym człowieka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda społeczeństwo zdrowie zespół downa prezydent

Międzynarodowy Dzień Lasów. Andrzej Duda zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów prezydent Andrzej Duda sadząc drzewa w Leśnictwie Bączki w Nadleśnictwie Garwolin zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa". W mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta zamieszczono zdjęcia z tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent las kampania kampania społeczna Lasy Państwowe społeczeństwo

Rocznica Bydgoskiego Marca '81. Prezydent: Solidarność stała się wtedy pełna

- Marzec 1981 roku to czas, gdy rodziła się Solidarność, gdy stała się pełna, bo mogły być w tym związku reprezentowane wszystkie grupy społeczne i zawodowe i rzeczywiście dbano o prawa pracownicze - powiedział prezydent Andrzej Duda. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe w rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski prezydent Andrzej Duda NSZZ Solidarność związki zawodowe