Polskie Radio
Section05
prezydent

Wielkanocne życzenia pary prezydenckiej

- Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda, składając życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. - Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem - dodała pierwsza dama.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc prezydent Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda społeczeństwo POLSKA

Represje wobec Polaków na Białorusi. Prezydent rozmawiał z sekretarz generalną Rady Europy

"W efekcie rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejcinović Burić sprawa Polaków na Białorusi była omówiona na forum Komitetu Ministrów RE. Sekretarz generalna zapewniła, że sprawa będzie w spektrum jej zainteresowania" - napisał minister w KPRP Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa Rada Europy Unia Europejska represje Polacy na Białorusi Krzysztof Szczerski Andrzej Duda prezydent ŚWIAT

Para prezydencka złożyła żołnierzom świąteczne życzenia. Wojskowi usłyszeli też podziękowania za walkę z pandemią

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy złożyli życzenia żołnierzom Wojska Polskiego. Para Prezydencka wzięła udział w wideokonferencji z kadrą dowódczą WP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Mariusz Błaszczak prezydent Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA Agata Kornhauser-Duda

Prezydent: wysoko oceniam wkład Polskiego Funduszu Rozwoju w walkę ze skutkami kryzysu

"Nad obroną polskiej gospodarki, zwłaszcza firm i miejsc pracy, przed skutkami pandemii pracowano z udziałem przedstawicieli rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju, także w Pałacu Prezydenckim. Wysoko oceniam wkład Polskiego Funduszu Rozwoju w walkę ze skutkami kryzysu" - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda gospodarka polska pomoc tarcza TVP media społeczeństwo POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19

Mosoń o hejcie wobec Lewandowskiego: jest ponad to, bo osiągnął dużo więcej niż krytykanci

- Robert Lewandowski może być ponad to, bo osiągnął dużo więcej od wszystkich działaczy i polityków, którzy go atakują. Osiągnął coś konkretnego i nikt mu nic nie dał - powiedział o krytyce pod adresem najlepszego piłkarza świata Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek i dr Sebastian Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Robert Lewandowski opozycja POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Niesłychanie istotny" Badzio o liście prezydenta w sprawie Polaków na Białorusi

- Trzeba wykazywać się refleksem teraz właśnie, gdy Stany Zjednoczone są istotnym krajem, jeśli chodzi o radę bezpieczeństwa ONZ. Bardzo dobrze, że ten list dostały, być może to się znajdzie na wokandzie międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, publicysta i komentator. - To stawia Białoruś w pewnej izolacji, a nie jest łatwo funkcjonować będąc w izolacji - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż Białoruś prezydent Andrzej Duda dyplomacja Polacy na Białorusi

W sobotę Godzina dla Ziemi. Kancelaria Prezydenta weźmie udział w akcji

Kancelaria Prezydenta, podobnie jak w latach ubiegłych, weźmie udział w akcji Godzina dla Ziemi, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Godzina dla Bałtyku. "Jutro, 27 marca, o 20.30 na godzinę zgasną światła w całym Pałacu Prezydenckim oraz w Belwederze. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji!"- poinformowano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekologia środowisko natura prezydent Andrzej Duda

Prezydent: zdecydowałbym się zaszczepić każdą szczepionką, która jest w tej chwili proponowana w Polsce

- Niezależnie, którą szczepionką zaszczepienie zostanie mi zaproponowane, będę mógł to spokojnie przyjąć. I powiem otwarcie, że troszkę bardziej odbieram kontrowersje wokół szczepionki AstraZeneka jako być może walkę pomiędzy koncernami farmaceutycznymi, gdzie chodzi o bardzo duże pieniądze - oświadczył prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus

Prof. Bartłomiej Biskup o krytyce wobec Roberta Lewandowskiego: niepotrzebne kopanie podziałów między ludźmi

- Przecież prezydent reprezentował autorytet i władzę państwa polskiego. Do tej pory wszyscy poprzednicy Andrzeja Dudy przyznawali odznaczenia różnym ludziom, sportowcom odnoszącym sukcesy, politykom zasłużonym dla Polski i z lewa i z prawa, było to robione ponad podziałami - powiedział prof. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Robert Lewandowski Andrzej Duda prezydent

Dr Anusz: język polityki jest coraz bardziej bezpośredni, skrótowy i brutalny

- Mamy do czynienia z brutalizacją języka, co jest procesem ogólnoświatowym. Z drugiej strony są przepisy prawa, które są w polskim kodeksie bezwzględne. Prezydent otoczony jest pewną opieką prawną - powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego o sprawie związanej z pisarzem Jakubem Żulczykiem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Andrzej Anusz Andrzej Duda prezydent