X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Sejm o zmianach w Sądzie Najwyższym. "Opozycja poległa"

Sejm skierował projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości, do komisji sprawiedliwości i praw człowieka. W Polskim Radiu 24 spór między partią rządzącą a opozycją, dotyczący reformy, komentowali: Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie, Karol Gac z Do Rzeczy, Tomasz Pietryga z Rzeczpospolitej, Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego, prof. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i Zbigniew Lazar, ekspert ds. wizerunku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Sąd Najwyższy Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa POLSKA

"Konieczna jest zmiana kodeksów. Archaiczne przepisy"

Gościem Polskiego Radia 24 był Roman Sklepowicz, założyciel Stowarzyszenia Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny. Jak przekonywał na naszej antenie prawnik, w polskim wymiarze sprawiedliwości konieczne jest przeprowadzenie zmian, wykraczających poza reformę Krajowej Rady Sądownictwa czy Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo prawo Sąd Najwyższy Prawo i Sprawiedliwość krs reforma sądownictwa Roman Sklepowicz

Sejm o zmianach w SN. Komentarz publicystów

Gośćmi Debaty Poranka byli Mirosław Skowron z Super Expressu i Olga Doleśniak-Harczuk z Gazety Polskiej. Publicyści w Polskim Radiu 24 komentowali propozycję reformy Sądu Najwyższego, a także przewidywali, jak burzliwe procedowanie kolejnego projektu zmian w sądownictwie wpłynie na poparcie dla partii politycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Sejm Sąd Najwyższy Andrzej Duda reforma sądownictwa PiS

"Poziom emocji był b. duży. Opozycja próbowała prowokować"

– Suweren wybiera władzę ustawodawczą i wykonawczą. Władzę sądowniczą natomiast wybierają sędziowie. To jest patologia – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Paweł Lisiecki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do uchwalanych obecnie przez Sejm zmian w sądownictwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Sejm Sąd Najwyższy Jarosław Kaczyński reforma sądownictwa Borys Budka POLSKA

Burzliwa dyskusja w Sejmie ws. projektu ustawy o SN. Rano wznowienie obrad

Obrady Sejmu, rozpatrującego w drugim czytaniu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, zostały przerwane 20 minut po północy. Posłowie wrócą do pracy dzisiaj o 9:00. Rano - jak zapowiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński - ma się odbyć głosowanie nad skierowaniem dokumentu do komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Protestujący przed Sejmem przerwali do środy rana protest, część osób pozostaje przy Wiejskiej na noc. 
Zobacz więcej na temat:  krs Sąd Najwyższy Sejm reforma sądownictwa POLSKA

"Andrzej Duda wybija się na niezależność od partii"

Dwaj Panowie Z, czyli Marek Zając i Dominik Zdort komentowali wtorkowe wydarzenia w Sejmie i Kancelarii Prezydenta. – Pomysł prezydenta na zmiany w KRS mi się podoba. Od pewnego czasu widzimy, że prezydent Duda wybija się na niezależność od partii. Jeśli nowelizacja prezydenta zostanie odrzucona, to dla wizerunku Andrzeja Dudy będzie dobre rozwiązanie. Gdyby przyjęto poprawkę prezydenta, pewien efekt wizerunkowy też by pozostał – powiedział Marek Zając.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sąd Najwyższy Dominik Zdort Sejm prezydent Andrzej Duda krs reforma sądownictwa PiS

"Nie podpiszę ustawy o SN, jeśli mój projekt o KRS nie zostanie uchwalony"

Prezydent Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością trzech piątych głosów. Prezydent zaznaczył, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli Sejm nie uchwali jego poprawki o KRS. O oświadczeniu prezydenta i reformie sądownictwa dyskutowali w Debacie Dnia Anita Gargas (Magazyn Śledczy TVP) i Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska). Zmiany w sądownictwie komentował też radca prawny Adam Tomczyński.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy Sejm Anita Gargas

"Decyzja PiS ws. Funduszu Dróg Samorządowych zaskakująca"

Decyzja PiS o wycofaniu się z projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie części sejmowej opozycji, na którym ustalono m.in. stałą koordynację. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy paliwa Kate Middleton książę William Fundusz Dróg Samorządowych PiS cena benzyny ceny paliw Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa

"Potrzeba usprawnić pracę sędziów”

Gośćmi Debaty Poranka byli Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie, prof. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, a także Marek Król, publicysta. Komentatorzy w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmianach w systemie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Amber Gold Ministerstwo Sprawiedliwości krs Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa Jacek Liziniewicz Piotr Wawrzyk Marek Król