Polskie Radio
Section05
Tadeusz Cymański

Tych polityków już nie zobaczymy w Sejmie. Sprawdź, kogo zabraknie w nowej kadencji

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się 15 października. Polacy zdecydowali, komu chcą zaufać w IX kadencji prac Sejmu. Wśród posłów, którzy nie zdobyli wymaganej liczby głosów, nie zabrakło znanych nazwisk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory 2023 wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory Jadwiga Emilewicz Tadeusz Cymański Błażej Poboży Olga Semeniuk Janusz Korwin-Mikke Artur Dziambor wyniki wyborów 2023

TYLKO U NAS Fake news Agnieszki Pomaskiej o rządowej kolumnie. "Usiłuje się przypodobać szefowi PO"

- W swoich działaniach będzie dwa razy ostrzejsza niż sam Donald Tusk. Usiłuje się przypodobać szefowi PO - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Tadeusz Cymański. Poseł PiS z Pomorza tak komentuje ostatni wpis Agnieszki Pomaskiej z PO, w którym, posługując się manipulacją, zdarzenie drogowe z udziałem rządowej kolumny posłanka postanowiła wykorzystać politycznie.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Cymański Agnieszka Pomaska PiS PO polityka POLSKA Platforma Obywatelska

Uchwała ws. realizowania wspólnej polityki. Cymański: może służyć rozgrywaniu różnic i napięć

– Uchwała ws. realizowania wspólnej polityki jest dziwna, ponieważ to, co zostało w niej zapisane, jest wszystkim znane. (...) Takie sprawy się załatwia wewnętrznie, a ta uchwała daje pewien sygnał na zewnątrz – ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka Tadeusz Cymański Beata Michniewicz

Kotula przeprasza za słowa pod adresem Cymańskiego. "Dzieci nie powinny być wciągane w politykę"

Katarzyna Kotula (Lewica), która powiedziała do posła Tadeusza Cymańskiego, ojca rodziny wielodzietnej, że "nie sztuka iść w ilość, ale w jakość", przeprosiła za swoje słowa. - To były niepotrzebne słowa, które padły w bardzo emocjonalnej debacie o projekcie resocjalizacji. Przepraszam dzieci posła Tadeusza Cymańskiego - powiedziała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Cymański lewica Sejm Solidarna Polska

"Prawdziwa twarz Lewicy”. Burza w sieci po słowach Kotuli do Cymańskiego

- Panie pośle, chciałabym powiedzieć, że to nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość - powiedziała poseł Lewicy Katarzyna Kotula do przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy Tadeusza Cymańskiego, który jest ojcem piątki dzieci. Wypowiedź ta, która padła z ust byłej nauczycielki, wywołała ogromne poruszenie - nie tylko wśród zgromadzonych w Sejmie posłów. Sieć zalała lawina komentarzy, z kolei jeden z wiceministrów zapowiedział złożenie w tej sprawie skargi do Komisji Etyki Poselskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Tadeusz Cymański zjednoczona prawica lewica

"To przykre, że w tak elementarnej sprawie nie mówimy jednym głosem". Cymański o przedłużeniu stanu wyjątkowego

– Bardzo żałuję, że jako klasa polityczna nie potrafimy w sprawie elementarnej, najważniejszej, w sprawie bezpieczeństwa mówić jednym głosem. To bardzo zła wróżba na przyszłość – mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Beata Michniewicz Tadeusz Cymański stan nadzwyczajny Solidarna Polska

Cymański: Łukaszenka szuka następcy, który utrzymałby wpływy Rosji na Białorusi

- Rozbić opozycję - to jest chyba najważniejsze zadanie Łukaszenki. No i ten głęboki sens - widząc, że się władza wymyka z rąk - szukać następcy, który mógłby utrzymać władzę tych samych środowisk, podtrzymać wpływy Moskwy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, komentując spotkanie białoruskiego prezydenta z więźniami politycznymi. Gościem audycji był także Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Paweł Zalewski Tadeusz Cymański ŚWIAT Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka opozycja więźniowie polityczni Rosja

"Źle, jeśli kandydat mówi w sposób niejednoznaczny". Poseł Solidarnej Polski o wypowiedzi Trzaskowskiego

- Powinno się raczej uważać na dokładność wypowiedzi, a nie w inteligentny sposób manipulować faktami - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski. Gościem audycji "Dwie strony" był również Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Tadeusz Cymański Krzysztof Paszyk wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka zjednoczona prawica PSL Rafał Trzaskowski

Tadeusz Cymański: prezydent powinien podpisać ustawy sądownicze

– Działania części środowiska sędziowskiego uderzają w prezydenta – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych. Stwierdził, że jest za tym, by prezydent podpisał ustawy sądownicze uchwalone przez parlament.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Tadeusz Cymański Beata Michniewicz Solidarna Polska reforma sądownictwa sądownictwo

"Opozycja jak wilki". Posłanka PiS krytykuje KO ws. niepełnosprawnych

- Niepełnosprawność w polskiej kulturze budzi odruch głębokiego współczucia, ale obce naszej kulturze jest wykorzystywanie ludzkiego nieszczęścia dla partyjnych celów politycznych - powiedziała posłanka PiS Gabriela Masłowska podczas debaty nad projektem o finansowaniu 13. emerytur.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność Tadeusz Cymański emerytura pomoc społeczna społeczeństwo POLSKA

7x24. Prezydent Andrzej Duda w USA. "Pozycja Polski rośnie"

Od spotkania z Donaldem Trumpem swoją wizytę w USA rozpoczął prezydent Andrzej Duda. Rozmowy dotyczyły m.in.: obronności, energetyki i rozwijania sojuszu obu państw. Historyczne wydarzenia w Polskim Radiu 24 skomentowali politycy głównych ugrupowań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Czarnecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Cymański Solidarna Polska Marek Suski kancelaria premiera Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Eugeniusz Kłopotek PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Katarzyna Gójska Andrzej Duda Andrzej Duda w USA USA Stany Zjednoczone wojsko bezpieczeństwo