X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Reforma sądownictwa a prawidłowy proces legislacyjny

Kontrowersje wokół sposobu reformy sądownictwa, spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim, a także krytyczna ocena wizyty w Polsce brytyjskiej pary książęcej przez dziennik „The Guardian”. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Andrzej Duda prezydent Sąd Najwyższy krs sądownictwo

"W polskim społeczeństwie pojawił się ferment"

W ostatnich dniach w polskim społeczeństwie pojawił się ferment  – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do zdecydowanych demonstracji przeciwko sposobowi, w jaki partia rządząca reformuje polskie sądownictwo. W audycji „Wróżenie z faktów” temat ten skomentował także Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sądownictwo PiS Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Sąd Najwyższy Michał Kolanko protesty w Warszawie protest KOD obywatele RP

"To efekt strachu dotyczącego utraty własnych przywilejów"

– Mam nadzieję, że poniedziałkowe spotkania nie odwiodą prezydenta od poparcia dla głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości – mówił w audycji Jeden na Jednego Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Andrzej Duda będzie rozmawiał  z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim i I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość PiS krs Sąd Najwyższy

"Takiego modelu sądownictwa nie ma nigdzie na świecie"

Reforma sądownictwa wzbudza wiele emocji w Polsce. Cały kraj protestuje, opozycja mówił o końcu demokracji, a partia rządząca twierdzi, że reforma jest niezbędna i przypomina, że była jednym z punktów jej programu. W radiowej Jedynce publicyści komentowali ostatnie wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Tydzień Kontra Tydzień Antoni Trzmiel Jarosław Kaczyński Adrian Stankowski Michał Kolanko Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs

Jest nieścisłość legislacyjna w ustawie o Sądzie Najwyższym

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że w ustawie o Sądzie Najwyższym znalazła się "nieścisłość legislacyjna". Chodzi o różne zapisy, dotyczące liczby kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, którego wskazuje prezydent spośród kandydatów Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Stanisław Karczewski Senat Sejm Krzysztof Łapiński prezydent Andrzej Duda

Reforma SN. "Wymiar sprawiedliwości, wymaga reform"

- Sądzę, że jesteśmy bliżej niż dalej uchwalenia ustaw w parlamencie. Następnie będziemy oczekiwali podpisu i akceptacji tych rozwiązań przez pana prezydenta – powiedział w kontekście trwających w Senacie prac nad reformą sądownictwa Waldemar Buda (PiS). Gośćmi Rozmowy Polskiego Radia 24 byli także Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) i Marcin Święcicki (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Tomasz Rzymkowski Marcin Święcicki PiS Kukiz'15 Platforma Obywatelska protesty w Warszawie