Polskie Radio
Section05
rejestracja

Koniec z nielegalnym importem odpadów. System SENT zwiększy wykrywalność szarej strefy

Wszystkie importowane do Polski odpady będą objęte Systemem Elektronicznego Nadzoru Transportu SENT - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Regulacja ma zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 r. Pozwoli to na większą możliwość wykrywania nielegalnego importu odpadów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami import szara strefa ministerstwo klimatu Krajowa Administracja Skarbowa rejestracja

W ciągu trzech kwartałów liczba rejestracji nowych osobówek wzrosła o 18 proc.

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. zarejestrowano w Polsce 347,3 tys. nowych aut osobowych  – blisko 18 proc. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku - wynika z raportu firmy doradczej KPMG. W tym czasie sprzedano 114,1 tys. pojazdów z napędem alternatywnym, co oznacza wzrost o 131,1 proc. rok do roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rejestracja samochody kierowca kierowcy samochód Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja POLSKA finanse

"Skrócony termin dla ozdrowieńców". Dworczyk apeluje, aby rejestrować się na szczepienia

Pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk zaapelował, aby rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Minister Dworczyk przeprosił też tych, którzy mieli się szczepić szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson, a ich szczepienia zostały przesunięte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia szczepionka rejestracja społeczeństwo

Wstępny wywiad przed szczepieniem na COVID-19 dla 16 i 17-latków. MZ udostępniło formularz

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w niedzielę na stronie gov.pl oraz na Twitterze kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia młodzież Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski wywiad rejestracja

Rozpoczyna się kolejny etap zapisów na szczepienia. Sprawdź, od kiedy i które roczniki mogą się zarejestrować

- W poniedziałek, 12 kwietnia br., stratujemy z zapisami na szczepienia kolejnych roczników. Zapisać będzie się można przez punkty szczepień, infolinię, SMS, Internetowe Konto Pacjenta i system e-rejestracja - powiedział w piątek sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepienia rejestracja

Czy rodzice wybierając imię dla dziecka kierują się modą?

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwą decyzją. Rodzice podejmują ją często po długich i bardzo burzliwych naradach. Z najnowszych badań GUS wynika, że w ubiegłym 2020 roku, w czołówce imion nadawanych noworodkom znalazły się: Zuzia, Julia, Zosia, Janek i Olek. Czy rodzice, wybierając imię dla dziecka, kierują się modą? 
Zobacz więcej na temat:  noworodek rejestracja społeczeństwo imię dla dziecka gus statystyka infografika