Polskie Radio
Section05
Wołomin

Nielegalne gromadzenie odpadów w Warszawie. Radny PiS: władze miasta nie radzą sobie z tym problemem

Rocznie na Mazowszu wykrywa się około trzydziestu miejsc, w których nielegalnie gromadzi się odpady. Zdaniem władz Warszawy w mieście nie ma zagrożenia pożarem, bo skala zjawiska jest mniejsza niż w Zielonej Górze. Innego zdania jest miejska opozycja. Radny Wiktor Klimiuk z PiS twierdzi, że stolica nie radzi sobie z problemem nielegalnego gromadzenia odpadów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śmieci Wołomin Warszawa

Niebezpieczne chemikalia w Wołominie. Ozdoba przerwał konferencję Grabca. Pokazał, kto odpowiada za składowisko

Jan Grabiec z PO zorganizował we wtorek konferencję prasową w podwarszawskim Wołominie, podczas której zaalarmował, że w mieście funkcjonuje składowisko chemicznych odpadów. Winą za zaistniałą sytuację obarczył rząd PiS. Na konferencji zjawił się jednak wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, który sprostował przedstawiane informacje. Pokazał też dokumenty, które potwierdzają, że w 2015 r. to samorządowiec związany z Platformą wydał zgodę na funkcjonowania składowiska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odpady śmieci społeczeństwo Warszawa Wołomin mazowieckie

Minister Błaszczak: potrafiliśmy tak zarządzać budżetem państwa, żeby znalazły się pieniądze na inwestycje

- PiS postawiło na rozwój i inwestycje. Potrafiliśmy tak zarządzać budżetem państwa, żeby znalazły się pieniądze na inwestycje, także te lokalne - podkreślił w Wołominie szef MON Mariusz Błaszczak. Wskazał, że obecnemu rządowi udało się utworzyć m.in. wojska obrony cyberprzestrzeni i wprowadzić dodatek dla emerytowanych strażaków ochotników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak inwestycje Wołomin

Miasto z historią w tle. "Jedyne takie miejsce" z wizytą w Wołominie

Pierwsze skojarzenia z tym miastem to historie gangsterskie z lat 90. XX wieku, ale jest to też urocze mazowieckie miasteczko z wielką historią w tle: m.in. walk partyzanckich w czasie powstania styczniowego, wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. "Jedyne takie miejsce" gościło w Wołominie. 
Zobacz więcej na temat:  Wołomin Roman Czejarek Warszawa Białystok Zofia Nałkowska pisarze i poeci historia Polski II wojna światowa Pruszków bitwa warszawska Wacław Nałkowski Miejski Dom Kultury w Wołominie Huta Szkła w Wołominie Bitwa pod Wizną Władysław Raginis Stanisław Brykalski

Śmiertelne pobicie w podwarszawskich Ząbkach. Mężczyzna porzucił ofiarę i poszedł do pracy

Policja zatrzymała 43-latka podejrzanego o śmiertelne pobicie 31-letniego mężczyzny w podwarszawskich Ząbkach. Mężczyźni mieli wdać się w kłótnię, podczas której starszy kilkukrotnie uderzył młodszego tępym narzędziem. Sprawca pozostawił zakrwawioną ofiarę w pokoju i wyszedł do pracy - podali śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska zabójstwo regiony mazowieckie Warszawa Wołomin przestępczość

"Bezproblemowe załatwienie spraw". 13 osób oskarżonych ws. korupcji w starostwie w Wołominie

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła 13 osób w związku z korupcją, do jakiej w latach 2017-2020 dochodzić miało w Starostwie Powiatowym w Wołominie i tamtejszym inspektoracie nadzoru budowlanego. Urzędnicy przyjmowali łapówki w zamian za załatwienie spraw, które należały do ich obowiązków. 9 osób chce dobrowolnie poddać się karze bez rozprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wołomin korupcja prokuratura CBA akt oskarżenia

Anna Łazar: projekt "Stół kobiet" odnosi się do historii domu Nałkowskich

- W Domu nad Łąkami w Wołominie mieszkali Wacław, Zofia, Hanna i Anna Nałkowscy. Był to dom związany z tradycją polskiej postępowej inteligencji, która miała bardzo dużo etycznego zapału do tego, żeby przeciwdziałać nierównościom i wykluczeniom, a także żeby pod koniec XIX wieku mówić o prawach kobiet - mówiła kuratorka artystyczno-historycznego przedsięwzięcia "Stół kobiet".
Zobacz więcej na temat:  kobieta Wołomin Zofia Nałkowska muzeum Bartosz Panek Dwójka

Wraca sprawa SK Banku. Jest akt oskarżenia ws. afery

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że do sądu trafił kolejny akt oskarżenia w sprawie dotyczącej niegospodarności SK Banku z podwarszawskiego Wołomina. Akt obejmuje aż 93 osoby, którym przedstawiono 1256 zarzutów. W tle są straty dla banku w wysokości ponad 1,6 miliarda złotych. Jest szansa na spóźnioną sprawiedliwość - komentuje wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak.
Zobacz więcej na temat:  bank Wołomin sądownictwo POLSKA