Polskie Radio
Section05
stypendium

Młoda Polska - stypendium z ministerstwa dla młodych twórców, ludzi kultury

Już od 21 lat młodzi twórcy, artyści, ludzie kultury mogą starać się o stypendium w programie Młoda Polska. To niezwykła szansa na zdobycie grantu na działania artystyczne w jednej z dziedzin sztuki: filmie, sztukach wizualnych, tańcu, muzyce, literaturze, teatrze. - Niewiele jest innych, tak szczodrych stypendiów, które dają ogromne możliwości - przyznaje Agnieszka Mastalerz, artystka, tegoroczna stypendystka Młodej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo studenci Narodowe Centrum Kultury SZTUKA KULTURA Joanna Bancerowska

Wrocławski Dom Literatury szuka rezydenta. "Zapewniamy wytchnienie i odpowiednie warunki do pracy"

- Do 26 lutego czekamy na osoby po debiucie literackim. To jedyne kryterium, które należy spełnić. Trzeba mieć chęć do pracy i wypełnić formularz na naszej stronie, tam opowiedzieć, co chce się robić podczas rezydencji we Wrocławiu. A będzie to rezydencja w samym centrum Wrocławia, w maju, a wtedy u nas bardzo dużo się dzieje - mówiła w Dwójce Agata Matkowska, koordynatorka programu rezydencji literackich Wrocławia Miasta Literatury UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław literatura Jakub Jamrozek Dwójka Wrocław Miasto Literatury UNESCO

Stypendia - nie tylko dla orłów i wybitnie uzdolnionych

Trwa sezon na stypendia. W Czwórce sprawdzamy, jak się o nie ubiegać. - Ostatnio w naszej kampanii obaliliśmy mit, że stypendium jest tylko dla geniuszy - mówią Weronika Madejek i Kacper Kondracki z mojestypendium.pl. - Trzeba bowiem wiedzieć, że nie tylko średnia ocen i wybitne umiejętności naukowe mogą nas predestynować do tego, żeby otrzymać stypendium.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka studenci szkoła szkoła wyższa Marta Hoppe