X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
święto wojska polskiego pr24

Święto narodowe: wielka defilada wojskowa w stolicy

Wojsko obchodzi swoje święto. Ustanowiono je na pamiątkę wygranej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Świąteczny czas to dla żołnierzy okazja do zaprezentowania wyposażenia, nowoczesnego sprzętu i uzbrojenia. O wyposażeniu polskiej armii w Polskim Radiu 24 mówił Jacek Matuszak z Centrum Operacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 święto wojska polskiego pr24 wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej

"Niepodległość trzeba było sobie wyszarpać"

Mija 97. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Polskie zwycięstwo nad Armią Czerwoną pozwoliło zachować młodą niepodległość przez Polskę i przekreśliła sowieckie plany rozprzestrzenienia rewolucji na całą Europę. O znaczeniu Cudu nad Wisłą w Podsumowaniu Dnia mówił Piotr Dmitrowicz, historyk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bitwa warszawska Józef Piłsudski Warszawa wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 święto wojska polskiego pr24

Prezydent Andrzej Duda: tutaj unosi się duch wolnej Polski

Mamy wielkie szczęście, że możemy realizować nasze zobowiązania budowy silnego państwa i wzmacniania polskiej armii - powiedział Andrzej Duda. Prezydent przyznał pośmiertne akty mianowania na stopnie generalskie i admiralskie. Uroczystość miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda wojsko święto wojska polskiego pr24 prezydent bitwa warszawska wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka

Bój pod Ossowem – ważny moment Bitwy Warszawskiej

W dniach 13-14 sierpnia 1920 roku, w ramach Bitwy Warszawskiej, stoczony został bój pod Ossowem. – To był pierwszy moment, kiedy Polacy uwierzyli, że można zatrzymać nawałę sowietów – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Łukomski, historyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bolszewicy wojna 1920 historia Polski święto wojska polskiego pr24 wojna polsko-bolszewicka