Polskie Radio
Section05
szpital

Żywiec ma nowy szpital. Bank Gospodarstwa Krajowego współfinansował inwestycję

Udział w budowie nowego szpitala w Żywcu ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital Żywiec regiony Koronawirus w Polsce

"Ułatwi dostęp do pomocy medycznej". Prezydent zapowiedział otwarcie nowego SOR-u w Opolu

W Szpitalu Wojskowym w Opolu będzie otwierany szpitalny oddział ratunkowy - poinformował w sobotę prezydent Andrzej Duda. Powiedział, że powstanie SOR-u jest uzasadnione ze względu na położenie szpitala. Ułatwi to także mieszkańcom dostęp do szybkiej pomocy medycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza szpital medycyna zdrowie

Ogromne wsparcie dla medyków w czasie pandemii. Zobacz, komu przysługuje świadczenie

- Wypłaciliśmy prawie 18 mln zł na finansowanie dodatkowego świadczenia dla personelu medycznego objętego ograniczeniem zatrudnienia - poinformował prezes NFZ Adam Niedzielski. Średnia wartość świadczenia dla lekarza to ok. 6 tys. zł, a w przypadku pozostałych zawodów - 2 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 NFZ lekarz zdrowie społeczeństwo szpital POLSKA infografika