X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wizy

Polski rynek pracy a zniesienie wiz dla Ukraińców

Polscy pracodawcy, wraz ze spadającym bezrobociem, mają coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników. Ten trend może się jeszcze zwiększyć. Rada Unii Europejskiej zatwierdziła zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy. Dzięki temu będą oni mogli szukać pracy za naszą zachodnią granicą. Jak dużym będzie to wyzwaniem dla polskiego rynku pracy opartego w wielu sektorach na pracownikach zza wschodniej granicy?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Unia Europejska wizy praca zatrudnienie

Ukraińcy bez wiz do UE. Co z rynkiem pracy w Polsce?

Coraz więcej Ukaińców wiąże swoje życie z Polską. Chcą w naszym kraju pracować, uczyć się, godnie żyć. W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu uroczyście podpisano porozumienie o zniesieniu przez UE wiz dla obywateli Ukrainy. O ukraińskiej imigracji mówili w audycji 7 Dni: Wschód Myrosława Kery z Ukraińskiego Domu w Warszawie i Marta Jaroszewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina imigranci w Europie Unia Europejska wizy praca

Ukraińcy pojadą do UE bez wiz na wakacje. Jest zgoda

Ambasadorowie unijnych krajów zgodzili się na zniesienie wiz dla obywateli Ukrainy - powiedzieli Polskiemu Radiu dyplomaci w Brukseli. To otwiera drogę do ostatecznego zatwierdzenia decyzji przez przedstawicieli europejskich rządów, co ma nastąpić 11 maja. Potwierdzają się też informacje Polskiego Radia sprzed kilku dni, że miesiąc później Unia chce znieść wizy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ukraina wizy Komisja Europejska

Znaczenie Partnerstwa Wschodniego dla UE

W środę, 12 kwietnia odbędzie się w Warszawie spotkanie Ministrów Spraw Zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. O tym, jaki jest dziś stan Partnerstwa Wschodniego, jakie ma znaczenie w Europie i Unii Europejskiej mówili w programie 7 Dni Wschód dr Agnieszka Cianciara (Instytut Studiów Politycznych PAN) i Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Partnerstwo Wschodnie grupa wyszehradzka Piotr Pogorzelski Rafał Sadowski Unia Europejska Komisja Europejska wizy Białoruś Ukraina Mołdawia Gruzja Azerbejdżan Armenia

Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz

Europosłowie zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zniesieniem wiz dla obywateli Ukrainy. Projekt przepisów został już uzgodniony z państwami członkowskimi. Ukraińcy mający paszporty biometryczne będą mogli pozostawać w Unii przez trzy miesiące w ciągu półrocza. Zezwolenie nie będzie jednak ich uprawniać do podjęcia pracy. Decyzję komentowali w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko (korespondent Polskiego Radia w Kijowie) i Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska wizy Paweł Buszko Rafał Sadowski