Polskie Radio
Section05
Republikanie

Trumpa czekają kłopoty? Ekspert: niewykluczone, że śledztwo wykluczy go z ubiegania się o prezydenturę

- W trakcie prezydentury Donalda Trumpa, a nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem, podczas kampanii wyborczej, było wiele afer. Ale nie wpływają one negatywnie na jego poparcie, a wręcz je umacniają - mówił w audycji "W samo południe" Tomasz Smura, ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Zwrócił jednak uwagę, że śledztwo federalne teoretycznie może wykluczyć go z ubiegania się o prezydenturę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Biały Dom sądownictwo Republikanie wybory w USA Magdalena Skajewska polityka

Trump lideruje w sondażu prezydenckim Republikanów. Podjął ważną decyzję w sprawie debat z kandydatami

Donald Trump nie weźmie udziału w debatach z innymi republikańskimi kandydatami na prezydenta. Były prezydent, który jest faworytem w wyścigu o partyjną nominację, poinformował o tym w mediach społecznościowych. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowane są na jesień przyszłego roku
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA Republikanie kandydaci prezydent

Adam Bielan na wiecu w Bogatyni: to będą wybory między silną Polską a silną pozycją Brukseli i Berlina

- Polacy dokonają wyboru, czy nadal Polską będzie rządzić nasza zgrana formacja, czy zlepek ugrupowań, dla których najważniejszy jest poklask innych stolic. To wybór między silną Polską w Europie a silną pozycją Brukseli i Berlina w Warszawie - powiedział w sobotę w Bogatyni lider Republikanów, Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Republikanie POLSKA bogatynia dolnośląskie

Trump pod pręgierzem krytyki partyjnych kolegów za gratulacje dla Kim Dzong Una

Kilku kandydatów Partii Republikańskiej (GOP) zaatakowało w weekend byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, swego partyjnego kolegę, za przekazanie gratulacji dyktatorowi Korei Północnej Kim Dzong Unowi. Były przywódca USA złożył je z okazji wybrania Korei Północnej do Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Republikanie Donald Trump Korea Północna Kim Dzong Un

USA podnosi limit zadłużenia. Joe Biden wygłosił orędzie, w którym chwali ponadpartyjne porozumienie

Kongres uchwalił ustawę w sprawie podniesienia limitu długu publicznego, co zapobiega ogłoszeniu niewypłacalności USA. To rzadki przykład ponadpartyjnej współpracy w Stanach Zjednoczonych. W telewizyjnym orędziu do Amerykanów Joe Biden dziękował liderom obu partii za kompromis. Z Waszyngtonu korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone dług publiczny Joe Biden demokraci Republikanie

Poufna rozmowa Zełenskiego w Waszyngtonie. Przekonał lidera republikanów do korzystnego dla Ukrainy głosowania

Dzień przed wizytą w Waszyngtonie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył potajemną rozmowę z liderem republikanów w amerykańskim Senacie Mitchem McConnellem. Poprosił go o przyjęcie prawa umożliwiającego wykorzystanie zajętych majątków rosyjskich oligarchów na wsparcie Ukrainy - przekazał amerykański dziennik "Pittsburgh Post-Gazette".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Wołodymyr Zełenski USA Ameryka Republikanie