X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wynagrodzenia

Strajk nauczycieli. Komentarze polityków

– Jeżeli ktoś chciał grać kartą strajkową przeciwko młodzieży i rodzicom, to przegrał – ocenił Ryszard Czarnecki z PiS. – Ci, którzy mówią, że nie będą dawać promocji uczniom, przekraczają granicę etyczną – stwierdził Jan Filip Libicki z PSL. – Rzeczą niewłaściwą, nieetyczną i niemoralną jest szantażowanie dziećmi i branie ich za zakładników – dodał Jarosław Porwich z WiS. – W ostatnich trzech latach zajęto się deformą systemu edukacji, zamiast jego reformą – wskazała Kornelia Wróblewska z PO-KO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz szkoła wynagrodzenia

Strajk nauczycieli a przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego

- Brak możliwości przeprowadzenia egzaminu wywołałby wściekłość ze strony opinii publicznej, która i tak nie jest zadowolona ze strajku nauczycieli - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej. W dniach 10-12 kwietnia zaplanowany jest egzamin gimnazjalny. Czy w związku z protestem nauczycieli zostanie przeprowadzony zgodnie z założonym terminem? O funkcjonowniu systemu oświaty mówili także eksperci i publicyści: prof. Andrzej Gil (KUL), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Anna Sarzyńska (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja szkoła strajk nauczycieli nauczyciel wynagrodzenia Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Antoni Trzmiel Mikołaj Wójcik

Ekspert o strajku nauczycieli: uczeń ma prawo do edukacji

- Ostatnie, czego chce pan Broniarz, to porozumienie. Jestem bardzo zasmucony, że taka osoba reprezentuje Związek Nauczycielstwa Polskiego - powiedział Piotr Wasilewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Każdy uczeń ma prawo dostępu do edukacji, to konstytucyjne prawo - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wynagrodzenia strajk nauczycieli

Posłanka PiS: szef ZNP przedstawicielem Grzegorza Schetyny

– Cały czas liczę na to, że nauczyciele zrozumieją, iż Sławomir Broniarz nie jest ich przedstawicielem, a Grzegorza Schetyny – powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości. – Na pewno nie leży mu na sercu dobro uczniów – dodała wiceszefowa sejmowej komisji edukacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz edukacja nauczyciel Ministerstwo Edukacji Narodowej wynagrodzenia szkoła

Anna Krupka (PiS): obchody 4 czerwca powinna organizować "S"

- "Solidarność" była fenomenem w skali światowej. Dziwi mnie, gdy pan Lech Wałęsa próbuje w pewnym sensie zawłaszczać ten ruch - powiedziała Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka oraz wiceminister sportu i turystyki odniosła się w ten sposób do sporu wokół obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Gdańsk Solidarność 1989 Lech Wałęsa Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego nauczyciel edukacja wynagrodzenia

Czy rząd dojdzie do porozumienia z nauczycielami?

– Postulaty nauczycieli są w wielu kwestiach zasadne. Maja prawo czuć się rozgoryczeni – ocenił Przemysław Harczuk z "Super Expressu". W "Debacie publicystycznej" dyskusja na bieżące tematy z życia społeczno-politycznego. Gośćmi byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Sławomir Jastrzębowski, publicysta i specjalista od wizerunku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja nauczyciel szkoła wynagrodzenia deklaracja LGBT+ Acta 2 internet wolność słowa

Szef KPRM: sprawiedliwie spełniamy oczekiwania różnych grup

- W moim przekonaniu teraz w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - tak do postulatu zwiększenia wynagrodzenia o tysiąc złotych nauczycielom w audycji "Sygnały dnia" odniósł się Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Ale rozumiemy tę sytuację i mówimy o wzroście wynagrodzeń w danej perspektywie czasowej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk nauczyciel strajki wynagrodzenia edukacja protest