"Angel.A" nowa produkcja rodzimego kina sci-fi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:21
- "Angel.A" to polski film science fiction o tematyce sztucznej inteligencji. Nasze uniwersum jest hybrydą świata postapokalipsy i cyberpunka - mówił Adam Nowak, reżyser i pomysłodawca projektu.
Audio
  • Adam Nowak, Basia Dworakowska i Bogna Woźniak o polskim filmie sci-fi "Angel.A" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/loganart

apokalipsa 1200x660.jpg
Filmy postapo. Od arcydzieł do perełek kina klasy B

- Z jednej strony w naszej produkcji można zobaczyć wielkie, wypakowane neonami metropolie, podobne do tych, które znamy z teaserów najnowszych produkcji Netlixa i kontrastujące z tym pustkowia dawnych miast, postapokaliptyczne obrazy rodem z "Mad Maxa" - opowiadał autor. 

Reżyser wyjaśniał, że w jego wersji świata posapokaliptycznej rzeczywistości naturze udaje się wygrać z urbanistyczną wizją świata wykreowaną przez człowieka. - Nasz świat różni się od tych, które znamy z klasyki kina gatunku. W naszej historii postawiliśmy na tzw. "zieloną apokalipsę". Chcieliśmy pokazać, że nic nie jest wieczne, dlatego obraz zniszczonych budynków postanowiliśmy pokryć otaczającą zielenią - mówił na antenie Czwórki. 

W jaki sposób twórcom filmu udało się połączyć dwa, wymagające gatunki filmowe jakimi są sci-fi i kino postapokaliptyczne? Czy podobne próby łączenia filmowych gatunków były już praktykowane w kinie? Jak wyglądała praca nad filmem, tworzenie efektów specjalnych oraz konstiumów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Bogna Woźniak (kierownik produkcji), Basia Dworakowska (charakteryzatorka), Adam Nowak (reżyser i pomysłodawca projektu)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojny światów" - arcydzieła sci-fi kontra kino klasy B

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 15:50
W warszawskim kinie Iluzjon trwa właśnie nietypowy przegląd kina science-fiction - codziennie można tam zobaczyć najlepsze i najgorsze filmy gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SkierCon 2017 - dla nerdów z ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 10:40
- Sami jesteśmy nerdami i zapraszamy ludzi podobnych do nas. Fantasy, science-fiction, postapokalipsa, manga i anime, cosplay i "Star Wars" - to wszystko czeka na was w Sierniewicach - opowiadają Magda Włochacz i Marcin Nowicki, organizatorzy konwentu SkierCon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Angel.A". Polski metraż nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 11:00
"Angel.A" to film science fiction polskiej produkcji, opowieść o człowieczeństwie osadzona w postapokaliptycznym świecie. To produkcja dla miłośników klimatu "Matrixa" i atmosfery "Łowcy Androidów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innego końca świata nie będzie. Kryminał w apokaliptycznej scenerii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 11:52
Do ziemi zbliża się ogromna asteroida nazwana imieniem "Maja". Kiedy dojdzie do zderzenia nastąpi koniec świata. Co zrobiłbyś, gdybyś wiedział, że zostało ci sześć miesięcy, dwa tygodnie i cztery dni życia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń