Polskie Radio Dzieciom

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 14:55
W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Sara James zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
Sara James zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, w której dzieci nie usłyszą reklam. W ciągu tygodnia stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców. W czasie ferii zimowych PRD, chcąc zapewnić najmłodszym słuchaczom ciekawą rozrywkę, emituje w swoich audycjach, rozmowy z gwiazdami. Można je także oglądać w formie video, na stronie i mediach społecznościowych.

Nela Mała Reporterka, Hejka tu Lenka, Ida Nowakowska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski to tylko niektóre z gwiazd biorących udział w tej akcji. W piątek 11 lutego gościliśmy Sarę James, która opowiedziała o kulisach Eurowizji Junior i przypomniała swoją wygraną w "The Voice Kids". Sara zdradziła nam także jak spędza tegoroczne ferie zimowe.
Kliknij i oglądaj.

Gwiazdy "Ferii z Gwiazdami" opowiadają m.in. o tym, jak spędzają wolny czas, co lubią robić, a także o czym marzą. Inspirują też do twórczego działania, opowiadają, jak spędzają ferie, przybliżą swoją twórczość oraz zdradzają tytuły ulubionych książek oraz tych, po które nie sięgają ponownie. Jaka jest ulubiona książka Sary James? 
Oglądaj video.

"Ferie z Gwiazdami" to akcja Polskiego Radia Dzieciom, która wystartowała 31 stycznia. Od tego czasu od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) usłyszeć można było rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. Dziś, w ostatnim dniu trwania akcji, gościmy Sarę James. Zobacz grę w skojarzenia z udziałem młodej wokalistki. 

 

Sara, jak sama przyznała, zaczęła śpiewać, gdy miała zaledwie 6 lat. – Z początkami mojego śpiewania wiąże się śmieszna historia. Kiedy moja mama miała mnie jeszcze w brzuchu, wymarzyła sobie, że będę śpiewać. I rzeczywiście bardzo szybko gaworzyłam i dużo krzyczałam. Jak miałam 6 lat, to moja mama zapisała mnie do szkoły muzycznej. Kiedy wygrałam swój pierwszy konkurs, to poczułam, że już wiem, co chcę robić, i że takie jest moje przeznaczenie, oraz że muza to jest coś, co będzie pewnie ze mną bardzo długo - przyznała w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom, dodając, że gdy pojawił się konkurs "The Voice Kids" w którym wzięła udział, i w którym po prostu jej się nie udało, pomyślała, że nie zamierza się poddawać. - Pomyślałam sobie, że się nie poddaję i spróbowałam drugi raz. To nie jest tak, że jak się nie uda, to się poddajemy, o nie! Bo nie zawsze nam wychodzi... No i udało się wygrać, w co nadal nie mogę uwierzyć - przyznała Sara James. 

Za nami już 9 feryjnych spotkań z 9 gwiazdami. Jak gwiazdy spędzają ferie zimowe? Hejka tu Lenka zazwyczaj w pierwszym tygodniu ferii wyjeżdża np. na narty, a w drugim spędza czas na spotkaniach z przyjaciółmi. Nela Mała Reporterka uwielbia spacery po lesie, podczas których może odnajdywać tropy zwierząt, zaś Ida Nowakowska zazwyczaj jako dziecko wyjeżdżała na narty do Zakopanego. O wspomnieniach z ferii zimowych, ale także o swoich inspiracjach artystycznych czy zawodowych opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom:

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski – finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski – laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

 

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami". Ida Nowakowska w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 08:55
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Dziś zapraszamy na zabawę z Idą Nowakowską - tancerką, choreografką i dziennikarką. Jakie ma zainteresowania i jak spędza z dzieckiem tegoroczne ferie? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 15:00
Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem była "Hejka tu Lenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 19:00
Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Do piątku trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom".
rozwiń zwiń